2006.10.30. 03:27

Nagy pofon Gyirmóton

Gyirmót (ja) - Magabiztos, a paksiak elleni győzelemtől önbizalmat kapott Kohászt indult a Győr melletti Gyirmótra bajnoki mérkőzésre. A fogadkozások ezt mutatták.

Jankó Árpád

Illő lett volna ugyanis az idegenbeli rossz statisztikát valamelyest javítani, még akkor is, ha tudtuk, a Gyirmót kivétel nélkül első osztályú labdarúgókból - főképp győriekből - verbuválódott, s manapság csúcsformában futballozik. Ők is kivertek a Magyar Kupából egy NB I-es gárdát, a Székesfehérvár együttesét.

Gyirmót - D. Kohász 5-0 (2-0)Gyirmót, 500 néző. Vezette: Király K.

Gyirmót: Sánta - Földes, Pék, Szabó Cs. (Tóth A. a 81. p.), Radics - Török, Polyák (Németh L. a 72. p.), Horváth R., László - Oross, Tóth N. (Bieder a 48. p.) Edző: Hannich Péter.

D. Kohász: Baranyai - Nagy A., Kozul, Vaskó (Riedl az 56. p.), Hrncar - Grósz, Simon (Micskó a 46. p.), Tóth G., Miro - Perez, Nagy I. (Hoffmann az 53. p.). Edző: Ivan Katalinics.

A 9. percben Kozul a félpályánál elcsúszott a vizes füvön (vagy faultolták?), és Oross Lászlóhoz passzolt, aki a kapuba lőtt (1-0). A 34. percben a kilépő Horváth szerezte meg a második gólt (2-0). Úgy ért véget az első félidő, hogy a Kohász játszott mezőnyfölényben, a hazaiak pedig lekontrázták a vendégeket az első játékrészben!! Ugyanez folytatódott szünet után is: a tompa Kohász ment-ment előre. A meddő játékban ráadásul a bravúrokat is bemutató Baranyai kapus a további góloknál sajnos hibázott. Oross kétszer, majd Bieder volt eredményes (5-0).

Ivan Katalinics: - Megfizettünk a szerdai kupasikerért.