ajánló

2018.03.12. 18:30

Bőséges programválaszték lesz a hosszú hétvégén Dunaújvárosban

Negyed év sem telt el, de máris elérkeztünk az idei első hosszú hétvégéhez. Városunkban a március 15-16-17-18-i napokon számtalan érdekes program várja a kikapcsolódni vágyókat

Morva Dávid

Március 15.

Az önkormányzati megemlékezésről valamint annak menetrendjéről ITT írtunk. Dunaújvárosban a Nemzeti Ünnepen a sporté lesz a főszerep. A DLSZ két labdarúgó tornét is szervezett erre a napra. A szövetség negyedik alkalommal szólítja „harcba” az amatőr labdarúgókat. A megmérettetés a Dunaújvárosi Sportcsarnok nagytermében. Kezdés reggel 8 órakor.

Az idősebb korosztálynak a DLSZ a 40 év felettiek kispályás labdarúgó kupáját rendezi meg. A X. Acerbis Senior Foci tornán nyolc együttes vesz részt. A megmérettetésnek szintén a sportcsarnok ad otthont.

Bár a tavasz megérkezett szabadkorcsolyára még mindig van lehetőség. A hosszú hétvége időtartama alatt ráadásul két alakalommal március 15-én 15:00-18:00-ig, valamint március 18-án 15:00-18:00-ig lesz lehetőség, a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Március 16.

V. Királysakk Kupa – a Királysakk SE ötödik alkalommal rendezik meg városunkban a Királysakk Kupát. A verseny célja FIDE értékszám szerzése, sakkbaráti kapcsolatok ápolása, lehetőség erős versenyen való részvételnek az ifjúsági játékosok számára. A verseny helyszíne: MMK – Munkásművelődési Központ színházterme. A verseny időpontja: 2018. március 16-18. Érdeklődni lehet: Katona Ferenc +36 30 8680069 [email protected]

A Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza március 16-án mutatja be a „Lélelkharang” című drámát. Az intézmény az 1848/49-es Forradalom és Szabadságharc 170. évfordulója alkalmából tűzi műsorra Páskándi Geza művét. Az előadás este 19:00 órakor kezdődik.

Március 17.

Bolhapiac Játék és Ruhabörze lesz március 17-én (szombaton) 9-12 óráig a Dózsa Iskola aulájában.

A sport szerelmeseinek sem kell szomorkodniuk, ugyanis a DKKA a Győr együttesét fogadja a sportcsarnokban. A találkozó délután 15:00-kor kezdődik.

Maradva a labdajátékoknál a DPASE együttese ugyanezen a napon fogadja az Iváncsa együttesét, ráadásul hazai pályán. Dobos Barna tanítványai 17:00-kor lépnek pályára.

Március 18.

A hosszú hétvége utolsó napján ahogyan arról írtunk, szabadkorcsolyára lesz lehetőség a jégcsarnokban, délután 15:00 és 18:00 között.

Ezek is érdekelhetik