Hírek

2007.03.19. 03:27

Ismét biztonsági hónap

Dunaújváros (szs) - Szakmai konferenciák, kispályás rendőr labdarúgótorna, önvédelmi bemutatók, rajzpályázat színesíti az idei közbiztonsági hónap programját.

Szigeti Sándor

Az elmúlt években a dunaújvárosiak már megszokhatták, hogy tavasszal, nyár elején a szokásosnál is több szó esik a biztonságról. Persze a közbiztonsági hónap nem lenne ilyen sikeres rendezvény, ha a szervezők a szakmai tapasztalatcserén túlmenően nem törekednének (egyébként sikerrel) arra, hogy a helyi lakosokat is bevonják a párbeszédbe.

A Biztonságunk Európában és Térségünkben elnevezésű akció tulajdonképpen több hónapon átívelő programsorozat, hiszen április elejétől egészen május végéig tart. Végleges program még nincs, de a tervezet már elkészült, amelyről a napokban tartották az első egyeztetést a városházán.

A rendezvények között szerepel például karasztrófa- és polgári védelmi ifjúsági verseny, tűzoltó- és honvédelmi bemutató, illetve tagtoborzó, a Városi Biztonsági Fórum alakuló ülése, a dunaújvárosi mentők nyílt hete, vagy éppen kerekasztal beszélgetés az iskolai erőszak csökkentésének lehetőségeiről. Az ügyes kezű diákoknak a dunaújvárosi tűzoltóság idén is kiírja rajzpályázatát, a Független Rendőr Szakszervezet pedig városunkban rendezi országos horgászversenyét.

A program tehát sokszínű és szerteágazó, így mindenki találhat érdeklődésének megfelelő rendezvényt. Ha pedig csupán annyi hozadéka lesz a biztonsági hónapnak, hogy jobban vigyázunk magunkra és környezetünkre a következő hetekben, hónapokban, már megérte a fáradságot ez a kezdeményezés. Vigyázzunk jobban magunkra és környezetünkre!

A Biztonságunk Európában és Térségünkben elnevezésű akció tulajdonképpen több hónapon átívelő programsorozat, hiszen április elejétől egészen május végéig tart. Végleges program még nincs, de a tervezet már elkészült, amelyről a napokban tartották az első egyeztetést a városházán.

A rendezvények között szerepel például karasztrófa- és polgári védelmi ifjúsági verseny, tűzoltó- és honvédelmi bemutató, illetve tagtoborzó, a Városi Biztonsági Fórum alakuló ülése, a dunaújvárosi mentők nyílt hete, vagy éppen kerekasztal beszélgetés az iskolai erőszak csökkentésének lehetőségeiről. Az ügyes kezű diákoknak a dunaújvárosi tűzoltóság idén is kiírja rajzpályázatát, a Független Rendőr Szakszervezet pedig városunkban rendezi országos horgászversenyét.

A program tehát sokszínű és szerteágazó, így mindenki találhat érdeklődésének megfelelő rendezvényt. Ha pedig csupán annyi hozadéka lesz a biztonsági hónapnak, hogy jobban vigyázunk magunkra és környezetünkre a következő hetekben, hónapokban, már megérte a fáradságot ez a kezdeményezés. Vigyázzunk jobban magunkra és környezetünkre!

A Biztonságunk Európában és Térségünkben elnevezésű akció tulajdonképpen több hónapon átívelő programsorozat, hiszen április elejétől egészen május végéig tart. Végleges program még nincs, de a tervezet már elkészült, amelyről a napokban tartották az első egyeztetést a városházán.

A rendezvények között szerepel például karasztrófa- és polgári védelmi ifjúsági verseny, tűzoltó- és honvédelmi bemutató, illetve tagtoborzó, a Városi Biztonsági Fórum alakuló ülése, a dunaújvárosi mentők nyílt hete, vagy éppen kerekasztal beszélgetés az iskolai erőszak csökkentésének lehetőségeiről. Az ügyes kezű diákoknak a dunaújvárosi tűzoltóság idén is kiírja rajzpályázatát, a Független Rendőr Szakszervezet pedig városunkban rendezi országos horgászversenyét.

A program tehát sokszínű és szerteágazó, így mindenki találhat érdeklődésének megfelelő rendezvényt. Ha pedig csupán annyi hozadéka lesz a biztonsági hónapnak, hogy jobban vigyázunk magunkra és környezetünkre a következő hetekben, hónapokban, már megérte a fáradságot ez a kezdeményezés. Vigyázzunk jobban magunkra és környezetünkre!

A rendezvények között szerepel például karasztrófa- és polgári védelmi ifjúsági verseny, tűzoltó- és honvédelmi bemutató, illetve tagtoborzó, a Városi Biztonsági Fórum alakuló ülése, a dunaújvárosi mentők nyílt hete, vagy éppen kerekasztal beszélgetés az iskolai erőszak csökkentésének lehetőségeiről. Az ügyes kezű diákoknak a dunaújvárosi tűzoltóság idén is kiírja rajzpályázatát, a Független Rendőr Szakszervezet pedig városunkban rendezi országos horgászversenyét.

A program tehát sokszínű és szerteágazó, így mindenki találhat érdeklődésének megfelelő rendezvényt. Ha pedig csupán annyi hozadéka lesz a biztonsági hónapnak, hogy jobban vigyázunk magunkra és környezetünkre a következő hetekben, hónapokban, már megérte a fáradságot ez a kezdeményezés. Vigyázzunk jobban magunkra és környezetünkre!

A rendezvények között szerepel például karasztrófa- és polgári védelmi ifjúsági verseny, tűzoltó- és honvédelmi bemutató, illetve tagtoborzó, a Városi Biztonsági Fórum alakuló ülése, a dunaújvárosi mentők nyílt hete, vagy éppen kerekasztal beszélgetés az iskolai erőszak csökkentésének lehetőségeiről. Az ügyes kezű diákoknak a dunaújvárosi tűzoltóság idén is kiírja rajzpályázatát, a Független Rendőr Szakszervezet pedig városunkban rendezi országos horgászversenyét.

A program tehát sokszínű és szerteágazó, így mindenki találhat érdeklődésének megfelelő rendezvényt. Ha pedig csupán annyi hozadéka lesz a biztonsági hónapnak, hogy jobban vigyázunk magunkra és környezetünkre a következő hetekben, hónapokban, már megérte a fáradságot ez a kezdeményezés. Vigyázzunk jobban magunkra és környezetünkre!

A program tehát sokszínű és szerteágazó, így mindenki találhat érdeklődésének megfelelő rendezvényt. Ha pedig csupán annyi hozadéka lesz a biztonsági hónapnak, hogy jobban vigyázunk magunkra és környezetünkre a következő hetekben, hónapokban, már megérte a fáradságot ez a kezdeményezés. Vigyázzunk jobban magunkra és környezetünkre!

A program tehát sokszínű és szerteágazó, így mindenki találhat érdeklődésének megfelelő rendezvényt. Ha pedig csupán annyi hozadéka lesz a biztonsági hónapnak, hogy jobban vigyázunk magunkra és környezetünkre a következő hetekben, hónapokban, már megérte a fáradságot ez a kezdeményezés. Vigyázzunk jobban magunkra és környezetünkre!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!