Elsőség

2024.05.15. 15:00

Bajnoki címet ünnepelhetett az Adony, miután aranyderbit nyert Baracson (videóval, képgalériával)

A Fejér vármegyei futball bajnokság II. osztály déli csoportjának vége előtt három fordulóval már pezsgőt bonthatott Boldoczki Sándor csapata, miután az éllovas Adony a második helyezett Baracs otthonában rangadót nyert, így a hátralévő meccsektől függetlenül megszerezte az első helyet.

Óriási küzdelemben döntötte el Baracs és Adony az elsőség sorsát, utóbbi játékosok a szurkolókkal együtt örültek a meccs végén az aranyéremnek

A Baracsnak ugyan lenne még esélye utolérni az éllovast, de a kilenc pont előnnyel rendelkező Adony a több győzelem birtokosaként joggal ünnepelhetett éppen a rivális pályáján. Az Adony tizenhét győzelemnél tart, míg a Baracs csak tizenhármat gyűjtött, azonos pontszám esetén pedig a több győzelem dönt. Szintén jó hétvégének örülhetett az Előszállás is, akik az előttük álló Káloz csapatát múlták felül. Jó szereplésre készültek a nagyvenyimiek is, de nekik most nem hozott győzelmet a futballszerencse, így a dobogós esélyeikre már minimális esély van. A Nagykarácsony győzelmével még harcban van a második helyért.

Baracs – Adony 2–3 (1–1)

Baracs: Vaszócsik (Tóth 82.) – Hepp (Ádott 18.), Szurma, Nagy E. (Sbihi 82.), Takács (Deli 78.), Badi, Fülöp, Kiss, Palkó, Huber, Éliás.

Adony: Rácz – Budai, Hamar (Hegedűs 92.), Virágh, Balogh, Tóth, Holentoner, Bagóczki, Bognár, Kaló, Tatár.

Az első percben lerohanta az Adony a házigazdákat és a kapu előtti kavarodásból Hamar szerzett gólt, majd a 40. percben Takács egyenlített. A szünetet követően ismét egyenlő eséllyel indulhattak a csapatok. Az 55. percben Takács második találatával már a Baracsnál volt az előny, de ennek nem sokáig örülhettek a hazai szurkolók, mert Bognár a 61. percben visszahozta a vendég reményeket.

A bajnoki elsőség sorsát végül Balogh gólja döntötte el, aki 69. percben lőtte be az aranyat jelentő adonyi találatot.

Boldoczki Sándor bajnoki címig vezette csapatát

Körmendi Zsolt, Baracs: – A gyors gól megfogott minket, fél órába telt mire magunkhoz tértünk, aztán a szünet előtt sikerült egyenlíteni. A második félidőben a vezetést is megszereztük, de sajnos nem tudtuk kontrollálni a mérkőzést, rengeteg egyéni hibát vétettünk, amit ellenfelünk ki is használt, ezzel megnyerve a mérkőzést.

Gratulálok Boldoczki Sándor csapatának a bajnoki címhez! Megérdemelték az egész szezon során mutatott kiegyensúlyozott játékukért.

Boldoczki Sándor így értékelt: – Ezzel a győzelemmel bajnokok lettünk, így joggal ünnepelhetünk!

Természetesen a további fordulókban is mindent megteszünk a legjobb eredményért. Megyünk tovább!

Káloz – Előszállás  1–2 (0–1)

Előszállás: Gulyás – Mukli (Nagy 81.), Felföldi (Puskás 67.), Kovalovszky, Horváth, Nyári, Béres, Garbacz (Bognár 67.), Szalai (Reichardt 67.), Németh, Horváth.

Az első félidő hajrájában Szalai tizenegyesével szereztek vezetést a vendégek, amire Tóth az 59. percben szintén büntetőből felelt. A 75. percben egy szabadrúgást követően a rutinos Reichardt elé került a labda, aki bevágta a labdát a hálóba. Ez az állás a mérkőzés végéig megmaradt, így Előszállás már a negyedik tavaszi győzelmét írhatta. Egymás után pedig a másodikat.

Masinka Csaba, Előszállás:

Megérdemelten győztünk, pedig ismét rengeteg helyzetet hagytunk ki.

– Az első félidőben mezőnyjátékban is jobbak voltunk. A második elején kicsit jobban nyomtak a hazaiak és egyenlítettek, de végül a játék képe szerint alakult a végeredmény.

Besnyő – Nagykarácsony 2–7 (0–5)

Nagykarácsony: Miklós – Szabó Sz., Gráczer, Demeter, Nagy, Rezes, Kovács, Szabó J., Mohácsi, Jákli (Bátai 67.), Szabó M.
Gólszerző: Tálas (76.), Kurucz (78.), ill. Kovács (8. 34, 35, 50., 85.), Nagy (17.), Gráczer (32.).

Aba-Sárvíz – Nagyvenyim 2–1 (0–0)

Nagyvenyim: Lukács – Máthé, Fekete, Princz, Balogh, Kővári, Furuglyás, Gászler (Szabó 81.), Cislo, Varga (Slett 46.), Török Barsa.
Gólszerző: Glócz (49.), Madácsi (72.), ill. Furuglyás (46.).

További eredmények: A forduló eredményei: Sárosd II. - Beloiannisz 0-4, Polgárdi – Sárszentmihály 4-4.