Hová írassuk a gyermekünket ?

2024.02.26. 20:00

Óvoda-bemutató 3.- Bóbita Tagóvoda

Segítünk a kisgyermekes szülőknek óvodát választani

Fekete Györgyi

Szemünk fénye, a gyermekünk. Nem mindegy éppen ezért , hogy kik és hogyan foglalkoznak, vigyáznak rá. Óvodabemutató-sorozatunkkal szeretnénk segíteni a kisgyermekes szülőket , hogy megtalálják a gyermekük számára a legmegfelelőbb óvodát. 

A Bóbita tagóvoda bemutatkozása

A Bóbita Tagóvoda városunk Béke városrészében helyezkedik el, a ’80-as években épült,

4 csoportos, száz férőhelyes óvoda. Az épületen 2020-2024. között nagyobb felújítás történt. Minden gyermekmosdó és a tető is teljes felújításon esett át. 

A csoportszobák világosak és tágasak. Minden csoporthoz saját öltöző, mosdó és előtér tartozik. A csoportok mindegyike légkondicionált. A hozzájuk kerülő gyermekeket korszerű kivitelezésű, tornateremmel ellátott, kényelmes épületben tudják fogadni, nevelni, melyhez tágas, jó adottságú füves udvar tartozik sok árnyékot adó fával és udvari játékkal.

Vegyes életkorú csoportokban neveljik és fejlesztik a különböző életkörülmények közül érkező gyermekeket. A vegyes életkorú csoportok lehetővé teszik, a családias csoportlégkört, valamint, hogy az óvodai éveket ugyan azon csoportban tölthessék a gyermekek.

Pedagógiai munkájuk alapja a játék és anyanyelv, melyet kiemelt feladatként kezelünk. Ezt a környezeti a vizuális nevelés és a mozgás egészíti ki, hisz az óvodáskor a világra nyitott, érzékeny időszakában alapszükséglet minden készség fejlesztése a gyermekeknél.

A Dunaújvárosi Óvoda minden tagóvodája fogadja a sajátos nevelési igényű gyermekeket, így a Bóbita tagóvoda is. Ellátásukra saját fejlesztő szobával rendelkezünk. 

Az óvoda a „Madárbarát ovi”cím büszke tulajdonosa.

Fontosnak tartják a hozzájuk járó gyermekek környezettudatos magatartásának megalapozását és rajtuk keresztül a szülők szemléletmódjának alakítását. Ezért hagyományunk része, hogy a környezetvédelemmel és állatvédelemmel kapcsolatos programokat is szerveznek. A közös élmények az összetartozás érzését erősítik a családban és az óvodai közösségben egyaránt. 

A 2024/ 2025. nevelési évben várhatóan a következő összetételű nevelőtestülettel várjuk a gyerekeket:

Hrozikné Árva Katalin:

Több mint 30 éve a pályán lévő óvodapedagógus.

A komplex késségfejlesztés mellett zenei nevelés a szívügye. Ezért a jó ritmusérzékkel rendelkező gyermeknek zenei tehetségfejlesztést tart.

Kollár Gyöngyi:

9 éve a pályán lévő óvodapedagógus.

Erőssége az anyanyelv iránti elkötelezettsége, mesetára kifogyhatatlan.

Szencziné Bárány Bernadett:

16 éve a pályán lévő óvodapedagógus, aki tanítói diplomával is rendelkezik.

Ezt a tudását az óvoda – iskola átmenet segítésében kamatoztatja.

Urbán Ildikó:

Évekig pedagógiai asszisztensként dolgozott óvodánkban, az idei évben óvodapedagógusi diplomát szerzett.

Friss, korszerű tudásával, fiatal lendületével erősíti az óvodánkat.

Vargáné Kovacsik Marianna:

25 éve a pályán lévő óvodapedagógus, fejlesztő pedagógus.

A vizuális és környezeti nevelés mellett a

a BTMN-s gyermekek komplex fejlesztése iránt elkötelezett.

Az Óvodapedagógusok munkáját dajka nénik, valamint pedagógiai asszisztenseink és gyógypedagógiai asszisztens segítik.

A Bóbita tagóvoda elérhetőségei:

Címe: 2400 Dunaújváros, Földes Ferenc liget 1.

Telefon: 25 /413-708 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában