A Dunaújvárosi Hírlapnak lehetett igaza korábban a témával kapcsolatban?

2020.05.21. 14:00

Módosították a médiás kiírást

„Az ajánlatkérő által megküldött eredeti információ módosítása” hivatalos megnevezéssel látott napvilágot az önkormányzat média-közbeszerzésének új, finomított változata.

Brousil Csaba

Mint azt korábban megírtuk, a márciusi rendkívüli közgyűlésen egyenkénti, név szerinti voksolással szavazták meg a Rajta Újváros Egyesület képviselői a helyi „Médiarendszer üzemeltetése” tárgyában a közbeszerzési eljárás megindítását. E szerint a nyertes pályázó ez év második felében és az azt követő három és fél évben összesen mintegy egymilliárd forintnyi összegből működtetheti majd az önkormányzati „médiarendszert”. A pályázati kiírás megjelenése után rögtön felhívtuk a figyelmet az abban található érdekességekre. Legfőképpen arra, hogy a városvezetés simán hülyének nézte a lakókat, mikor nevesítette a közbeszerzésben a DSTV-t. Erről, aki itt él, tudja, hogy egy konkrét helyi televízió és hogy ez a négybetűs mozaikszó, a DSTV konkrét orgánumot jelöl, nem pedig úgy általában egy helyi illetőségű tévécsatornát.

A javított pályázati kiírás anyagából törölték a rádió szót is
Fotó: Pixabay

Ez, mint már akkor is megírtuk, leginkább azért nevezhető minimum aggályosnak, mert: „A DSTV a jelenleg hozzáférhető, nyilvános cégadatok szerint egy magáncég. De jure elképzelhető, hogy nem, de de facto a DVG Zrt. igazgatósági tagjának, Varga Richárdnak – aki a Dunaújváros Közéleti Hetilap impresszumának tanúsága szerint az orgánumnál főszerkesztő is – a szüleménye, sőt ő maga a – a kiírás szerinti – DSTV ügyvezetője. Megkerülhetetlenné tették a kiírással ezt az embert, hisz bárki nyeri is a milliárdos projektet, a DSTV-t kell ringbe állítania, ehhez viszont annak ügyvezetőjével kell megegyezni a feltételekről, azaz a technikai, humán erőforrást érintő kérdéseken túl valószínűleg az anyagi vonzatokról is.”

Láss csodát!

Ugyanerre a problémára hívta fel a figyelmet cikkeiben rajtunk kívül a dunaonline.hu helyi internetes portál is. Az önkormányzati média mélyen hallgatott a közbeszerzésről. Azaz egy idő után akadt egy kivétel. Az ingyenes hetilap. Ebben Medgyesi Miklós önkormányzati szóvivő mosakodott a témával kapcsolatban, és előrevetítette, amit ők, mármint a városvezetés, már akkor tudhattak: megvizsgálják ezt a DSTV-kérdést, és ha kell módosítanak rajta, majd egyeztetnek a pályázatíró céggel. Ez vélhetően megtörtént, persze az is lehet, hogy nem, és csak ment a száraz utasítás, hogy ezt a négy betűt így ebben a sorrendben D S T V azonnal vegyék ki az anyagból. Ki is került. Helyette a Dunaújváros Helyi Televízió szerepel. Ezzel véleményünk szerint sikerült nem a kútba, csak a kávájára piszkítani. Ugyanis a DSTV pontos neve DSTV Dunaújváros Televízió. A dolog tehát továbbra sem egyértelmű, csak így kevésbé támadható, hiszen a 2016-os önkormányzati média közbeszerzésében is így szerepelt. Mi már csak azt nem értjük, miért nem lehetett azt beleírni, hogy dunaújvárosi televíziós csatorna. Volt vita ebből a dologból a közösségi portál különböző csoportjaiban is. A legtöbb esetben, így ebben is a szereposztás szerint az történik, hogy a szóvivőnek kell konfrontálódnia, ő a kirakat­ember a valódi felelősök helyett.

Változott még

Kikerült még a javított közbeszerzési pályázati hirdetményből a műszaki leírás passzusnál a rádió szó. Korábban nem értettük, mit keres benne, mert a majd 50 oldalas szövegben sehol nem szerepelt. Vélhetően a 2016-os pályázati anyagot másolták le szó szerint, és elkerülte a figyelmüket a rádió szó, így maradhatott benne. Ma már nincs ott, kivették. Illetve módosult a pályázatok benyújtási és felbontási határideje: május 8. helyett május 22-ig lehet benyújtani az anyagokat, és még aznap fel is bontják azokat. Eredményhirdetés később. Beszámolunk majd arról is.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában