2018.03.23. 17:36
Átadták a MOME műterem- és médiaházát
A designra épülő ipar a magyar gazdaság és kultúra egyik kitörési pontja.
A kormányzat 2014-ben döntött a MOME Campus átfogó fejlesztéséről, amelyre bruttó 19,4 milliárd forintot biztosított. A beruházás keretében 2019-re 30 ezer négyzetméternyi oktatási és kutatási tér épül fel vagy újul meg egy 15 ezer négyzetméteres, a jövőben bárki számára látogatható parkban – közölte az épület pénteki átadásán Fürjes Balázs, a budapesti fejlesztések kormánybiztosa.
Mint hangsúlyozta, a designra épülő ipar a magyar gazdaság és kultúra egyik kitörési pontja, a most zajló beruházás eredményeként pedig a világ egyik legjobb designegyeteme és alkotóközpontja születik meg Budapesten.
Fürjes Balázs elmondta: a fejlesztésnek köszönhetően világszínvonalú műhelyek, hangstúdiók, fotóműhelyek, filmstúdiók, tárgyalkotó műhelyek épültek, létrejön egy mindenki számára látogatható egyetemi könyvtár, a kutatási központ pedig még több saját bevételhez juttatja a MOME-t.
Fülöp József rektor hozzátette: a beruházás első ütemeként a műhelyház már tavaly elkészült, mostantól pedig a Csomay Zsófia és Németh Tamás által tervezett média- és műteremházat is birtokba vehetik a hallgatók.
Szintén megújult a Gondűző villa, a projekt további ütemeiben pedig a 3h Építésziroda tervei alapján megvalósul a jövőben a mesterképzésnek otthont adó főépület rekonstrukciója, valamint felépül az alapképzést szolgáló MOME Base, az új főbejáratként és közösségi térként működő MOME Ground, valamint a kutató- és tudásközpont (MOME Up) új épületei, valamint elkészül a parkrekonstrukció is.
Kopek Gábor miniszterelnöki megbízott, a MOME korábbi rektora arra emlékeztetett, hogy
Budapesten utoljára Lechner Ödön épített kreatív központot, a 19. század végén.
A mostani beruházás mögött csaknem húsz év munkája van: ez a vízió egy olyan kreatív központról szól, amely messze túlmutat egy egyszerű egyetemi beruházás keretein – hangsúlyozta a MOME Campus projekt jelentőségét.
Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője kiemelte, hogy egyetemet fejleszteni mindig „okos beruházás”, hiszen ez a következő generációk számára nyitja meg az esélyeket.
Mint hozzáfűzte, a Ludovika campus, a kormányzat kollégiumfejlesztési stratégiája és az ennek nyomán Csepelre tervezett diákváros is bizonyítják, hogy az oktatás és a kultúra egyáltalán nem elhanyagolt területek.