Pró és kontra kommentek

2018.07.02. 06:45

Útzár és ami mögötte van

Vasárnap több száz sportembert és szurkolót megmozgató triatlonversenyt rendeztek városunkban, immáron ötödik alkalommal

Szabó Szabolcs

Vasárnap több száz sportembert és szurkolót megmozgató triatlonversenyt rendeztek városunkban, immáron ötödik alkalommal, tehát fogalmazhatunk úgy is: hagyományos nagy rendezvénye lett e seregszemle Dunaújvárosnak. A triatlonpálya kerékpáros szakaszának egy része a város több főútvonalát is érintette. A közlekedés és a kerékpárosok biztonsága érdekében számos szakaszon szinte teljes útzár volt, ami heves véleményeket váltott ki. Érintettség okán a nagy megfejtéstől tartózkodnék, ám a délelőtt során szemléztem a helyi kötődésű világhálós közösségi oldalakat, és leszámítva a gyűlöletkommenteket, egy egészen értelmes disputa alakult ki abból, hogy akkor most mit is kell kezdeni az útzárral és/ vagy kell-e kezdeni valamit egyáltalán… Pró és kontra sorjáztak a meglátások és a megoldási javaslatok. Tömören: részben működött a demokratikus alapú véleménycsere, a „hallgattassék meg a másik fél is” típusú kommunikáció. A jelen komment-cunamijában ritka az ilyen…

Ezek is érdekelhetik