Doppinghegyek a Touron

<p align="justify"><strong>A kerékpárversenyeken lassan arra lehet fogadni, hogy kiben van több koksz, az Ázsia kupa szerencsére hamarosan véget ér, jégkorong-eredmény született Zsolnán, tovább menetel a Bayern – a felemásra sikeredett szerdai tippek értékelése jön.</strong></p>

nincs nev

Az lett volna a meglepő, ha nem ez történik. Előbb Vinokurov, aztán Rasmussen bukik le a világ legnagyobb kerékpáros körversenyén (jaj, bocsánat, a dán még nem bukott le, csak többször „elbújt” az ellenőrök elől), szurkolók ezreit csapják be, és aztán még képesek ártatlanságukat hangoztatni, és meglepett arccal nyilatkozni a sajtónak. Így elég nehéz értékelni a tippeket: Klöden, mint Vinokurov csapattársa el sem indulhatott szerdán, így nem tudott versenyezni Evans-szel. Rasmussen ugyan megverte Contadort, de hát ez már mit sem számít. (Ugye megmondtam, hogy sietni kell a nyereményért?!) Carlos Sastre pedig kifárasztotta magát egy szökésben, így a végén csak a 8. helyen ért célba, míg Levi Leipheimer a 2. lett. Sőt, ha úgy veszem szakaszt nyert, hisz csak Rasmussen tudta megelőzni – persze ki tudja, hogy az amerikai vagy bárki más nem használ-e ugyanúgy tiltott szereket.

Rossz hangulatomat tovább növelte az, hogy az Ázsia kupa elődöntőjében az események éppen fordítva alakultak, mint vártam. Irak és Dél-Korea 120 percig gyötörte egymást teljesen eredménytelenül, végül az arab ország csapata jutott tovább tizenegyesekkel. Ez azért mindenképpen meglepetés, főleg ha figyelembe vesszük azt, hogy az országban manapság sajnos egyáltalán nem a futballról szólnak a mindennapok. Japán és Szaúd-Arábia viszont igen fordulatos mérkőzést vívott: a japánok kétszer is ki tudtak egyenlíteni, ám a szaúdiak harmadszor is megszerezték a vezetést, és onnan már nem volt visszaút a szamurájok számára. Még szerencse, hogy vége lesz a tornának, mielőtt az összes pénzemet elveszteném…

Tegnap valami front lehetett Szlovákia északi részén, mert a Žilina és a Dudelange ritkán látható őrült mérkőzést vívott egymással. A hazaiak fél óra után 3-0-ra vezettek, és nem tudom, talán megsajnálhatták az ellenfelet, mert a vendégek a hátralévő időben négy gólt vágtak a zsolnai kapuba. Még szerencse, hogy még kettőt azért kaptak, így ritkán látható 5-4-es eredménnyel zárult a meccs, és a Zsolna jutott a következő körbe. A Rosenborg viszont végképp leírta magát nálam: hiába szerezte meg már a 2. percben a vezetést, a vendég Odd Grenland a 60. percben egyenlített, majd az utolsó pillanatokban a győzelmet is megszerezte. Ha én lennék a Rosenborg edzője, ezek után minimum átúszatnám a játékosaimmal valamelyik fjordot, hogy többet ne tegyenek ilyet…

A maradék önbizalmam is elment volna, ha három háromesélyes európai tippem nem lett volna hibátlan. A Basel egy félidő alatt lemosta St. Gallent (0-3), a Rubin Kazany is ugyanilyen arányban győzött a Lokomotív Moszkva csapata ellen. A Zete csak kettőt kapott itt, kedves moszkvaiak… A Bayern München pedig tovább folytatta menetelését, és simán legyőzte a Stuttgartot Ribéry és a mindössze 19 éves ifjú tehetség, Sandro Wagner találataival. A döntőben a Schalke lesz az ellenfél – előre szólok, hogy a gelsenkircheniek sem fogják tudni megállítani a remek formában lévő bajorokat.