Vármegyei foci

2024.05.06. 14:00

Tíz emberrel is nyerhetett volna a Mezőfalva

Ahogy közeledik a tavaszi szezon vége a Fejér vármegyei labdarúgó I. osztályban, úgy egyre szorosabbá válik a jó helyezésekért való küzdelem.

A Mezőfalva hiába dolgozta ki a helyzeteit, a gólszerzéssel hadilábon álltak

A jelenlegi matematika szerint csak a MÁV Előre és a Sárbogárd harcolhat az elsőségért, a Mór már csak a második helyre érhet oda. Az alsóházban a tizenegyedik Mezőfalva a mögötte két hellyel álló Enying otthonában veszített.

Enying – KK Grain Kft.-Mezőfalva 1–0 (0–0)

Mezőfalva: Kovács Á. – Sági, Balázs, Rózsahegyi, Villám (Szabó 88.), Rakonczai (Kovács B. 21.), Márki (Csontos 56.), Németh L. (Csicskovics 88.), Mekota, Kovács K. (Németh B. 82.), Morár

A Mezőfalva már a második perctől emberhátrányban játszott Rózsahegyi kiállítása miatt. A vendégeknek azonban még így is sikerült több veszélyes helyzetet kialakítaniuk az első félidőben. A második játékrészben szintén adódtak gólszerző alkalmak, de végül a hazai csapat tudott a helyzeteiből és a kontráiból érvényesíteni egyet. A 86. percben Horváth Csaba gólja jelentett három pontot az Enyingnek.

Villám Balázs: – Voltak helyzeteink bőven az első félidőben, de a kapussal szemben mindannyiszor elvesztünk.

A vereség ellenére azt mondom, még tíz emberrel is nyerhettünk volna, de gól nélkül nem fog sikerülni.

A forduló eredményei: Mány-Bicske II. - MÁV Előre FC Főnix 1-9, Tóvill-Kápolnásnyék – Ercsi Kinizsi 4-2, Sárbogárd – Tordas 3-1, Maroshegy – Sárosd 2-3, Csór Truck-Trailer – Mór 2-5, Bodajk – Martonvásár 0-0.