Hajrában

2024.05.11. 09:00

Próbálják megszorítani ellenfelüket

Már csak három idegenbeli mérkőzése van hátra a Dunaújvárosi Kohásznak a női kézilabda NB I-ben, szombaton 18 órától az ötödik Vác vendége lesz a nyolcadik DKKA.

Gajdos Petra bízik a csapat jó játékában

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A két fél között hat pont különbség van, viszont az újvárosiak két meccsel többet játszottak. Az előző körben nagy derbit veszített el a csapat az MTK elleni hazai szezonbúcsún, most még komolyabb kihívás vár az együttesre.

– Hiába akartunk az MTK ellen, de a sok egyéni hibát nem bírtuk el. A Vác európai kupaporondon is szerepelt, több válogatott játékossal.

A mi feladatunk az lehet, hogy próbáljuk megszorítani őket, van még egy meccsünk, amit meg szeretnénk nyerni. Szombaton is erre készülünk

- mondta Virág Roland, a csapat edzője.

Gajdos Petra még visszatekintett az MTK elleni meccsre, ahol az első félidőben jól játszottak, ezért is vezettek. A második félidőben elkezdtek kapkodni, technikai hibáik voltak, amit kihasznált az ellenfél. - Nem mondhatom azt, hogy ne akart volna a csapat, mert mindent megtettünk a siker érdekében, de sajnos nem sikerült nyerni. Bízom benne, a Vác ellen még jobban tudunk kézilabdázni, s akár ponttal is hazatérni.

A 22. fordulóban pénteken játszották: MTK - Békéscsaba 28-25, Mosonmagyaróvár - NEKA 42-23. A további párosítás: Budaörs - Alba Fehérvár, Győr - Ferencváros, Kisvárda - Vasas, Kozármisleny - DVSC.

7.MTK Budapest229310638691-5321
8.DKKA239014618710-9218