Labdarúgás

2024.05.19. 15:04

Gálameccsel búcsúztak a hazai pályától, és Norbi gyógykezelésére is gyűjtöttek

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában a Dunaföldvár szombaton tudta le mérkőzését, amelyen kiütéses sikert aratott otthon a Bonyhád-Majos ellen. Így még maradt esély a harmadik hely megszerzésére.

A kiütéses siker utáni csapatkép

Fotó: FCD/Fabó Ferenc

A szezon utolsó hazai mérkőzésére gyülekeztek a szurkolók, akik szép számmal érkeztek a találkozóra, ezzel nem csak csapatukat, hanem a dunaföldvári fiatalember, Varga Norbert gyógykezelését is segítették. Ugyanis az FCD elnöke, Mráz Balázs a találkozó teljes jegybevételét családjának ajánlotta fel, de volt lehetőség támogatói jegyek vásárlására is.

Az ellenfél számára már tét nélküli volt a meccs, hiszen biztosították már bennmaradásukat, viszont a vendéglátók még odaérhetnek a harmadik helyre - igaz sorsuk már nem a saját kezükben van -, de ehhez mindenképpen nyerniük kellett szombaton.

FC Dunaföldvár–Bonyhád-Majos 6–1 (3–0)
Dunaföldvár, v.: Nagy A. (Juhász L., Topálszki)

Dunaföldvár: Vukman – Polgár F. (Horváth B., 60.),Gál Sz., Molnár S., Berekali – Horváth A., Ladányi V., Bartha, Keresztes B. (Ladányi P., 74.) – Tóth Á. (Görög, 60.), Tóth M. (Rabi, 74.). Edző: Varga Balázs

Majos: Hübner – Széles, Vető, Preininger, Kugler (Mácsik M., a szünetben) – Simó (Sárosi, 78.), Pál A., Mácsik D. – Vukk (Sajnovics, 58.), Horváth M. (Pál M., a szünetben), Kovács L. Edző: Csillag László

Gólszerző: Tóth M. (3., 73., a második 11-esből), Bartha (31.), Tóth Á. (44.), Görög (61.), Ladányi P. (76.), illetve Sajnovics (65.)

A 6–1-es végeredmény a majosiak legnagyobb veresége volt a szezonban, míg a Dunaföldvár harmadik alkalommal nyert ekkora különbséggel.

Norbinak is üzent a csapat, akinek gyógykezelésére ajánlották fel a teljes jegybevételt

Győzelmükkel a földváriak életben tartották dobogós álmaikat, ám sorsuk nem a saját kezükben van. Ehhez az kell, hogy a Nagykanizsa ebben a fordulóban otthon az FTC II-től, majd az utolsó körben épp a bonyhádiaktól is kikapjon. Miután vasárnap délelőtt nyert a Kaposvár is, így ők sem szerezhetnek már több pontot, emellett a földváriaknak győzniük kell a zárórán.

Tavasszal egyébként otthon nagyon jól ment az FCD-nek, hét mérkőzésből ötöt megnyertek, kétszer pedig döntetlent játszottak. Huszonegy gólt szereztek és hatot kaptak.

A  forduló többi mérkőzését vasárnap rendezik meg, a Dunaújváros FC a listavezető Szentlőrinc vendége lesz 17 órától. Vasárnap délelőtt játszották: Fehérvár FC II - Kaposvári Rákóczi FC 0-2, Paksi FC II - Szekszárdi UFC 2-2. Este játsszák: Érdi VSE - Mohácsi TE 1888, PTE-PEAC - Iváncsa KSE, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - MTK Budapest II, FC Nagykanizsa - Ferencvárosi TC II.