Vizilabda

2014.04.09. 18:45

Előny a Dunaújvárosnál

Budapest - Az Újpest otthonában kezdte meg a három győzelemig tartó bajnoki elődöntőt a Dunaújvárosi Főiskola VE női vízilabda csapata. A lányok az első meccsen 13-10-re nyertek.

Remek kezdésének köszönhetően az első negyedben (6-1) állva hagyta ellenfelét Mihók Attila együttese, a mester egyébként eltiltása miatt csak a lelátón foglalhatott helyet. A folytatásban magára talált az Újpest, de két gólnál közelebb nem tudtak kerülni a DFVE csapatához.

Előzetesen nem ígérkezett könnyű feladatnak a siker megszerzése, ugyanis amellett, hogy az Újpest az alapszakasz második helyén végzett, a tavaszi szezonban egyedül a dunaújvárosiaktól kapott csak ki. Mivel Mihók Attila vezetőedző eltiltását töltötte, ezért Balogh-Zsámbok Lili meccselt helyette, akit Uitz Csaba segített.

UVSE - DFVE

10-13 (1-6, 4-1, 2-4, 3-2)

Újpest VSE: Barna Ritz, Kisteleki H. 4, Kövesdi 1, Sikter 4, Kumi Zs., Tóth. Csere: Kiss (kapus), Hertzka, Miló Sidló, Bicskei, Kuna, Zhang 1, Azumah. Vezetőedző: Áts Bertalan.

Dunaújvárosi Főiskola: Kasó Szilágyi, Menczinger 1, Miskolczi 5, Garda, Csabai 3, Horváth 1. Csere: Wyckoff (kapus), Gurisatti 2,Polák 1, Ziegler, Andresz, Sinka, Brezovszki. Edző: Balogh-Zsámbok Lili.

Gól emberelőnyből: 12/3, illetve 9/5.

Gól ötméteresből: 2/2, illetve 2/2.

Álomszerű rajtot vettek Menczingerék, 1-1 után emberelőnyből, akcióból és centerből is mattolták a hazai kapust, a gólparádé 6-1-nél fejeződött be. A második felvonásban összekapta magát az Újpest, s elég volt néhány bírói ítélet is ahhoz, hogy a tetemes előny kettőre olvadjon (7-5). A harmadik negyedben sokáig csak a kihagyott helyzetek domináltak, majd Menczinger törte meg a gólcsendet. A hazaiak ásza, Kisteleki később ugyan újra kettőre faragta hátrányukat, de jött Polák és Miskolczi, így ismét tetemes volt a DF előnye (11-7). A záró negyedben semmi nem fenyegette az újvárosiak sikerét, akik magabiztosan húzták be az első sikert.

A találkozó után Zsámbok Lili boldogan nyilatkozott:

Az első lépcsőfok megvan, nagyon fontos volt, hogy a lányok végig betartották a taktikát. Az volt a cél, hogy megakadályozzuk az újpestiek lefordulásait és semlegesítsük Kisteleki Hannát. Szerencsére akkor sem érződött a megingás az együttesen, amikor két gólra felzárkóztak. Őszinte leszek, nagyon izgultam, hiszen nekem ez új és nagy téttel bíró feladat volt, de végig bíztam a lányokban.

Az elődöntő második összecsapása szombaton 17 órakor Dunaújvárosban lesz.