győzelem

2021.05.16. 20:00

Újabb bravúrral nagy lépést tett a DPASE a bennmaradásért

A NB III Közép csoportjának 36. fordulójában a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata a Budapest Honvéd-MFA második számú együttese ellen lépett pályára idegenben. A vasárnapi matinén az újvárosiaknak sikerült megszerezniük a három bajnoki pontot az élmezőnyhöz tartozó fővárosiak ellen.

2021.05.12. Dunaújvárosi Pase-Iváncsa Sport Egyesület felnőtt férifi NBIII labdarúgó mérkőzés Dunaújváros Stadion Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

Budapest – A dunaújvárosiak kezdő csapatából eltiltás miatt három meghatározó játékos is hiányzott.

Budapest Honvéd-MFA II – Dunaújváros PASE 1–2 (1–1)

Honvéd MFA Utánpótlás Központ, 50 néző. Vezette: Katona Balázs (Marozsi, Juhász L.).

Bp. Honvéd-MFA II: Horváth A. – Szabó A., Csörgő, Bocskay, Lukács D., Németh B. (Szabó B. a 84. p.), Zvara L. (Nyitrai a 65. p.), Rácz B. (Kerezsi a 65. p.), Kovács D., Erdélyi (Nagy Z. a 84. p.), Benczenleitner (Nagy S. a 77. p.). Vezetőedző: Simon Miklós.

DPASE: Pokorni – Barta, Vadász V., Hompót D., Báló T., Dorogi R., Kondor, Tóth Á. (Markovics a 89. p.), Kesztyűs M., Novák Zs., Kökény. Vezetőedző: Varga Balázs.

Novák Zsombor szerezte a mindent eldöntő, győztes találatot, egy héten belül a második élcsapat ellen nyertek a fiúk Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

Kiegyenlített mezőnyjátékkal kezdődött a találkozó. A tizedik percben azonban a hazaiak megszerezték a vezetést. A védők között középen kiugratott Rácz Balázs gurított a kiinduló Pokorni mellett a bal alsó sarokba (1–0). A huszonötödik percben Németh Barnabás lőhetett tizenhét méterről, de szerencsére a labda a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. A harmincegyedik percben Tóth Ákost buktatták a kaputól huszonkét méterre. A balösszekötő helyéről megítélt szabadrúgást Vadász Viktor végezte el, de lövését magabiztosan hárította a hazaiak kapusa. A harmincnyolcadik percben Novák Zsombor cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de a védők a lövés előtt elpöckölték előle a labdát. A negyvenötödik percben egyenlített a dunaújvárosi együttes. Dorogi Renátót buktatták a tizenhatos sarkánál, a megítélt szabadrúgást Báló Tamás ívelte a hosszú oldalra, és a jókor érkező Kondor Kristóf a hálóba fejelt (1–1). A középkezdést követően a játékvezető le is fújta az első játékrészt.

Hátrányból fordítva szereztek nagyon értékes győzelmet a Honvéd ellen

A fordulás után is bátran játszottak a vendégek. Az ötvennegyedik percben egy gyors ellentámadás végén Novák Zsombor huszonkét méterről ballal hatalmas gólt rúgott a kapu jobb felső sarkába (1–2). A folytatásban az újvárosiak elsősorban a számukra kedvező eredmény megtartására törekedtek. A nyolcvannyolcadik percben Pokorni bravúrral hárította a csereként pályára lépő Kerezsi veszélyes lövését. A hosszabbítás perceiben is többnyire a DPASE kapuja előtt pattogott a labda, de lelkes védekezéssel sikerült megakadályozni az egyenlítést.

Ezzel a győzelemmel az újvárosiak nagy lépést tettek a harmadosztályban maradásért. A hátralévő két fordulóban otthon a Vác FC és idegenben a Hódmezővásárhelyi FC ellen játszik majd sorsdöntő összecsapást az együttes.