DKKA

2021.02.16. 20:00

Saját maguknak ásták a gödröt

A Kisvárdától elszenvedett kétgólos vereség után az első félidei játékkal egyáltalán nem volt megelégedve Vágó Attila, a DKKA vezetőedzője. A másodikban ugyan volt tartása a csapatnak, és felzárkózott, de a hibák miatt nem volt esély a győzelemre.

2021.02.06. Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia-Mosonmagyaróvár NBI női kézilabda bajnoki mérkőzés Fotón: Barján BiankaFotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

A vereség azt jelenti, hogy a Kisvárdát nem sikerült pontszámban befogni, ráadásul mivel az Érd bravúrral nyert a Fehérvár ellen, megelőzte a dunaújvárosi csapatot és két pont előnye van már, eggyel kevesebb meccset játszva.

Ami pedig a szombati bajnokit illeti, Vágó Attila nagyon szomorú és csalódott volt a találkozó után. Leginkább az első harminc perc miatt. Mint mondta, egész héten készülnek, ennek ellenére olyan hibákat vétettek, ami az NB I-ben nem fér bele.

Barján Biankáék fontos pontokat vesztettek
Fotók: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

– Eladott labdák, például középkezdésből az ellenfél kezébe adjuk azt, passzívnál nulla szögből gólokat kaptunk, a beállójátékunknál gyakorlatilag szabálytalan zárások tömkelegét csináltuk. El kell gondolkodni, mert az a munka, amit beleteszünk, annak töredék része nem jött ki. Most, hogy ezt mentális, avagy képességbeli problémák okozzák, jó kérdés – tette hozzá értékelésében.

Megjegyezte, ugyan a második félidőben volt tartása a csapatnak, próbáltak felállni a padlóról, illetve kimászni a saját maguk által ásott gödörből. Ez részben sikerült is, azonban a döntő szituációkban a kisvárdai kapussal szembeni párharcokat rendre elveszítették.

– Ez a kétgólos vereség nem mutatja az igazi képet, mert sokkal jobb volt náluk a Kisvárda – mondta.

A játékhét eredményei: MTK Budapest – Győri Audi ETO KC 23–40, Váci NKSE – Boglári Akadémia-SZISE 33–28, Alba Fehérvár KC – Érd 22–27, DVSC – MTK 29–29, Boglári A.-SZISE – Mosonmagyaróvár 22–33.

A DKKA legközelebb szombaton a sereghajtó, koronavírus-fertőzés miatt előző két bajnokiját elhalasztó Békéscsabát fogadja, s azt a mérkőzést mindenképpen meg kell nyerni.