Dunaújváros

2021.11.25. 13:00

Településünket ugyanúgy hívják

Brousil csaba

Hatvan évvel ezelőtt a „nagy generalissimus” ázsiója esett, így Sztálinvárost hogy, hogy nem, de átnevezték Dunaújvárossá. Azóta nincs változás, településünket ugyanúgy hívják, és vélhetően ez már így is marad az idők végezetéig.

Statisztikai kutatást ugyan nem végeztem, de szerintem kevés olyan település van az országban, amelyben a helyi vállalatok, cégek, intézmények, egyesületek, alapítványok nevében szerepelne valamilyen formában az adott település neve, mint Dunaújvárosé. Ezekkel a nevekkel lépten-nyomon találkozva csak örvendetes igazán, hogy már nem Sztálinvárosnak hívják lakóhelyünket.

Címkék#Vélemény
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!