Sportvilág

2006.12.12. 03:28

Két siker után élen Széligék

DH-információ - A francia első ligában játszó Briancon jégkorong-csapata két győzelmet aratott a múlt héten. Szélig Viktor és Vas Márton klubja vezet a bajnokságban.

A dunaújvárosi légiósok közül a Franciaországban játszók lehetnek a legelégedettebbek a múlt heti teljesítményükkel. Szélig Viktor és Vas Márton csapata először Dijonba látogatott, és 3-1-re nyert. Ezután Epinálban egy elmaradt meccset tudott le a Briancon. Két perc után Szélig szerzett vezetést egy bombagóllal, és végül 4-3-ra nyertek úgy, hogy a mindent eldöntő gól előtt a passzt Vas Marci adta. A Briancon átvette a vezetést a tabellán.

Vas Márton testvére, Vas János már nem lehet annyira elégedett, mint bátyja. Az Egyesült Államokban, az AHL-ben profiskodó csatár csapata, az Iowa Stars sorrendben negyedik vereségét szenvedte el. Ezúttal a Chicago Wolves otthonában kapott ki 5-2-re.

A kanadai junior A-ligában védő Agárdy Ákos összességében nem zárt rossz hetet. Előbb a bajnokságot fölényesen vezető Aurora otthonában 2-0-ról hosszabbításban 3-2-re kikaptak, de a Collingwood Blues legjobbjának a dunaújvárosi játékost választották. Ezután otthon 4-3-ra kikaptak a Newmarkettől, majd legutóbb otthon 4-1-re verték a Huntsville-t, és a meccs legjobbjának Agárdyt választották.

A svéd másodosztályban Tokaji Viktor csapata, a Huddinge mindkét vesztes mérkőzésén játszott, a másodikon gólpasszt adott. Eredmények: Huddinge - Björklöven 2-8, Rögle - Huddinge 3-1.