Sportvilág

2014.01.31. 20:05

Hosszú Katinka gyomorrontás után három számban győzött Nizzában

Jóllehet előző nap még gyomorrontással bajlódott, pénteken három számban is első lett Hosszú Katinka a franciák hagyományos nizzai nemzetközi úszóversenyén.

A Vasas 24 éves világ- és Európa-bajnoknője a nyitónapon - a viadal honlapjának tanúsága szerint - először 50 méter gyorson döntőzött és nyert 25.19 másodperces remek idővel, megjavítva az országos csúcsot. E szám magyar rekordját Verrasztó Evelyn tartotta 25.28-cal 2009. június 28. óta.
A folytatásban Hosszú 200 méter háton diadalmaskodott 2:11.52 perccel, majd jó húsz perccel később a 100 méter pillangó fináléjában utasított maga mögé mindenkit, 59.18 másodperc alatt tudva le a távot.
Pénteken a férfiaknál is volt magyar érmes: a Bácsvíz-KVSC tavaly ifi Eb-harmadik versenyzője, a 19 esztendős Földházi Dávid 2:02.75 perces idővel végzett a második helyen 200 méteres hátúszásban.