Sportvilág

2006.08.18. 02:26

Győzelem a sógorok otthonában

Graz (mti-acs) - A magyar labdarúgó-válogatott szerdán lapzártánk után 2-1-re legyőzte idegenben Ausztria gárdáját. Ez mindenképpen jó jel a szeptemberben kezdődő Európa-bajnoki selejtezők előtt.

Mórocz Zsolt

Ausztria - Magyarország 1-2 (0-2)Graz, 12 000 néző, vezette: Richard Havrilla (szlovák). Gólszerző: Kuljic (73.), illetve Gera (11.), Horváth (37.). Sárga lap: Kuljic (58.), Prager (63.), Scharner (69.), Wallner (90.), illetve Juhász (40.), Fehér Cs. (90.). Ausztria: Payer (Macho, a szünetben) - Standfest, Stranzl, Feldhofer, Pogatetz (Katzer, a szünetben) - Leitgeb, Scharner (Ertl, 86.), Aufhauser (Mörz, 78.), Ivanschitz (Prager, 61.) - Junuzovic (Wallner, a szünetben), Kuljic. Magyarország: Király (Fülöp a szünetben) - Fehér, Éger, Juhász, Halmosi, (Löw, 61.) - Molnár - Horváth (Kiss , 78.), Dárdai, Huszti - Gera (Kabát, 88.) - Szabics (Sowunmi, 58.).

11. perc: Huszti bal oldali beadását a hosszú oldalon érkező Gera akrobatikus mozdulattal lőtte kapura, a jobb alsó sarokba tartó labdába Payer csak beleérni tudott (0-1). 34. perc: Junuzovic esett el a büntetőterületen belül Halmosi keresztezését követően. A partjelző intésére megítélt 11-est Kuljic hajtotta végre, de jobb alsó sarokba tartó lövését Király hárította.37. perc: Halmosi bal oldali beadását Szabics tette le a ziccerben kilépő Husztinak, akinek 10 méteres lövését kiütötte Payer, ám a kipattanót Horváth 18 méterről elemi erővel bombázta a bal felső sarokba (0-2).73. perc: Kuljic csúsztatott a bal alsó sarokba (1-2). Bozsik Péter, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: - Az első félidőben voltak biztató jelek, de még akkor sem értük el azt a színvonalat, amit Manchesterben. A második félidőre kissé elfáradtunk, nem tudtuk annyit birtokolni a labdát, amennyit szerettük volna, de sikerünk megérdemelt. Josef Hickersberger, az osztrák válogatott szövetségi kapitánya: - Az első tíz percben jól játszottunk, egy védelmi hiba révén mégis hátrányba kerültünk. Ezt követően a magyarok jobbak voltak.