Sportvilág

2011.06.25. 02:25

Magyar görhokisok világbajnoki sikere...

Pardubice - Négyből négy győzelemmel, százszázalékos mérleggel áll eddig a magyar inline válogatott a csehországi világbajnokságon.

nincs nev

A csoportmérkőzések során előbb Argentína válogatottját, 4-2-re, majd Új-Zéland csapatát 5-4 arányban győzte le a csapatunk. Ezután a csoportelsőségért hajtottak a magyar görhokisok a horvátok ellen.

A célt elérték, hiszen kedden magabiztosan, három góllal, 5-2 arányban múlta felül a piros-fehér-zöld alakulat a kék-piros kockásokat. Így Dél-Afrika csapata következett a negyeddöntőben.

A csütörtöki mérkőzésen, bár hat perccel a vége előtt még 1-2-re az afrikaiak vezettek, Revák, Lencsés és Orbán találataival a mieink bebiztosították az elődöntőt.

A döntőt azok ellen az osztrákok ellen kell kiharcolni, akik az új-zélandiakat hosszabbításban, 10-9-re múlták felül a negyeddöntőben.