Sportvilág

2011.06.24. 02:27

Bronzérmes gyorsváltó

Debrecen - A Széchy Tamás Országos Úszó Bajnokság első napján jól úsztak a Dunaferr-DVSI versenyzői.

A férfiak 50 méteres hátúszásának időmérőjén Kovács Máté a tizenharmadik legjobb időt érte el. Csupán egy helyezéssel szorult mögé Szabó Attila, míg a tizenhetedik lett Winkler Máté. A középdöntő első futamában Winkler a nyolcadik, a második etapban Kovács a hatodik lett. A női 200 méteres pillangóúszás előfutamában Hujj Zsanett a tizenegyedik helyen végzett, ígynem jutott a fináléba. A Kecskeméti Andrea és edzőtársai által irányított Vízkeleti Péter a 100 méteres férfi mellúszás előfutamában a hetedik legjobb időt érte el, míg a középdöntőben negyedik lett. A 100 méteres férfi pillangóúszás középdöntőjében Takács Krisztián a futamában második, Balogh Zsolt pedig ötödik lett. Vörös Benjamin nem jutott túl az időmérőkön. Női 100 méteres gyorsúszásban Szűcs Dóra a huszonnegyedik időt érte el. A 200 méteres férfi gyorsúszás középdöntőjében Füzesy Dávid tizenegyedik lett, így nem jutott a fináléba. Szabó Attila viszont a döntőbe verekedte magát, ahol 1:53,82 perces idővel a hetedik helyen végzett.