Sportvilág

2010.06.19. 02:29

Borították a papírformát

Port Elizabeth - Az első fordulóban nyertes németek és vesztes szerbek csaptak össze. Az első körben az ausztrálokat 4:0-s eredménnyel elintéző Lőw-tanítványok számítottak favoritnak. A szerbek 1:0-ra nyertek.

nincs nev

A szerbek elleni találkozó első szakaszában a várakozásnak megfelelően Kloséék dirigáltak, lényegesen többet birtokolták a labdát, ám ezúttal nem szórták a gólokat, a találatok helyett a sárga lapok potyogtak. Fél óra elteltével a szerbek legpiacképesebb játékosa, Kolarov csavart a bal kapufa mellé egy szabadrúgást, majd Klose fejelte középre a labdát, a védők felszabadítottak. Aztán Klose került reflektorfénybe: a kezdőkörben, Stankoviccal szemben, feleslegesen elkövetett szabálytalanság - rossz ütemű becsúszás - nyomán megkapta második sárgáját, azaz a pirosat. Azonnal jött a szerbek gólja: Krasic beadását Zigic fejelte középre, Jovanovic mellel átvette a pattogó labdát és ballal a kapu közepébe küldte, 1:0. A félidő vége előt Khedira bombázott a felső lécre, Müller ollózva ismételt, Kolarov pedig a gólvonalon mentett.

Fordulás után Schweinsteiger lövését Stojkovic öklözte a mezőnybe, aztán Podolski egyedül lerendezhette volna a mérkőzést, előbb az oldalhálóba, majd mellé lőtt. A 60. percben hatalmas esélyhez jutottak a németek, Vidic kezezése után Podolski lőtt büntetőt, a bal alsó sarokra tartó labdát Stojkovic bravúrral hárította. A túloldalon Jovanovic lőtt kapufát, Kacar pedig fölé bombázta a Zigic által elé fejelt labdát. A végére egy ballal megeresztett Podolski-kísérlet maradt, ez is célt tévesztett.