Sportvilág

2007.03.08. 03:29

Hat érmet gyűjtöttek

DH-információ - Remekeltek a Dunaújvárosi Atlétikai Club utánpótlás korú sportolói az atléták ifjúsági és junior országos fedett pályás bajnokságán. A hétvégi budapesti versenyen hat érmet gyűjtöttek.

Szabó Szabolcs

Nagyszerű eredménnyel fejeződött be a hét végén rendezett országos junior és ifjúsági fedett pályás bajnokság a Dunaújvárosi Atlétikai Club utánpótlás-korú versenyzői számára: indulóink összesen hat érmet gyűjtöttek be a SYMA-csarnokban rendezett viadalon. A Dunaújvárosi AC reménységei közül Kácser Krisztina érte el a legjobb eredményt, hiszen nem talált legyőzőre a női ezerötszáz méteres síkfutás szombati döntőjében - első helyezése mellett testvére, Kácser Zita is örülhetett, hiszen a harmadik helyen fejezte be a futószámot. A viadal első versenynapján, szombaton még egy dunaújvárosi érmes hely született: a 400 méteres síkfutás döntőjében Farkas Dorottya a harmadik helyet szerezte meg.

Vasárnap is folytatta remeklését Kácser Krisztina - előbb 800, majd 3000 méteren végzett a második helyen -, szintén második lett a DAC 4x200 méteres női váltója is. Tagjai: Nyuli Anna, Papp Andrea, Farkas Dorottya, Tóth Krisztina.

Az érmek mellett a kis létszámú csapat több pontszerző helyezést is begyűjtött az országos viadalon. A 400 méteres síkfutásban Tóth Krisztina az ifjúságiak között negyedik lett, míg a junior Tóth János távolugrásban hatodikként végzett.

A versenyzőket Ágoston Zita és Molnár Ferenc készítette fel.

Ezzel befejeződött a fedett pályás idény, és március elsején az országos mezei bajnoksággal megkezdődik a szabadtéri versenysorozat.