Sportvilág

2007.03.24. 03:29

Csoportelsők a lányok

Melbourne (szs) - Óriási lépést tett a négy közé jutás felé női vízilabda-válogatottunk az ausztráliai vb-n. A mieink jobb gólkülönbséggel csoportelsők lettek, így legközelebb a negyeddöntőben játszanak a Kanada - Németország meccs győztesével.

Szigeti Sándor

Magyarország - Kuba 19-4 (3-1, 4-1, 3-1, 9-1)Magyarország: Horváth - Tomaskovics (2), Brávik F., Stieber (4), Pelle (2), Primász (3), Valkai. Csere: Benkő T., Györe (1), Zantleitner, Bujka (2), Takács, Brávik H.

További eredmények: A-csop: Németország-Kína 11-4, Oroszország-Spanyolország 12-7. B-csop: Kanada-Puerto Rico 13-4, Ausztrália-Brazília 11-3. C-csop: Egyesült Államok-Görögország 8-6, Hollandia-Kazahsztán 14-7. D-csop: Olaszország - Új-Zéland 21-9. A csoportok végeredményei: A-csop: 1. Oroszország 6 p., 2. Spanyolország 4, 3. Németország 2, 4. Kína 0. B-csop.: 1. Ausztrália 6 p., 2. Kanada 4, 3. Brazília 2, 4. Puerto Rico 0. C-csop.: 1. Egyesült Államok 6 p., 2. Görögország 4, 3. Hollandia 2, 4. Kazahsztán 0. D-csop.: 1. Magyarország 5 p. (44-19), 2. Olaszország 5 (46-22), 3. Új-Zéland 1 (23-45), 4. Kuba 1.

Ha nem is éppen a legsimábban, de sikerült az, amit a magyar szakvezetés a kiutazás előtt eltervezett: lányaink Olaszországot megelőzve, az élen végeztek a D-jelű kvartettben. Az utolsó csoportkörre maradt bőven izgalom, hiszen a 8-8-as döntetlent játszó olasz és a magyar együttes azonos pontszámmal állt, így a jobb összesített gólkülönbség döntött az első helyről. Nekünk az volt a feladatunk, hogy a lehető legjobban elnáspángoljuk a kubai válogatottat, majd nagyon kellett szorítani, hogy az új-zélandiak megnehezítsék az olimpiai bajnok dolgát.

Az olaszok tizenkét góllal verték a kubaiakat, így legalább ekkora különbségű győzelemre volt tehát szükségünk. Az első három negyedben egyáltalán nem tűnt úgy, hogy ez sikerülhet Stieber Mercédeszéknek. Bár a vezetésünk egy pillanatra sem forgott veszélyben, csupán négy-öt gólos előny megszerzésére telt a mieink erejéből az első két negyedben. A folytatásban Bujkának volt egy jó, ám rövid szériája. Az igazi áttörést a negyedik negyed hozta, amikor az erejükkel végleg elkészülő kubaiaknak nyolc perc alatt kilenc gólt lőttünk. Sajnos a három dunaújvárosi lány, Brávik Henrietta és Fruzsina, valamint Benkő Tímea ezúttal nem tudott érdemben hozzájárulni a sikerhez. A vége 19-5 lett, az olaszoknak tehát tizennéggyel kellett volna megverniük Új-Zélandot. Végül csak tizenkettőig jutottak, így a mieink ünnepelhettek, az olaszok pedig reklamáltak, hogy ne az összgólkülönbséget, hanem (számukra kedvezően) a csoportharmadik elleni eredményt vegyék figyelembe. A csoportelsőség azt jelenti, hogy a nyolc közé jutásért nem kell játszaniuk a magyar lányoknak. Legközelebb kedden szállnak vízbe, a Németország - Kanada találkozó győztesével. A tét már a négy közé jutás lesz.