2017.03.07. 19:03

Tarka ez a kép - többségében nem hozott sikert a hét végi forduló

Dunaújváros - A városi és környékbeli, alacsonyabb osztályban kézilabdázó férfi- és női kézilabdacsapatok legtöbbjének nem hozott sikert a hét végi forduló.

Jankó Árpád

A kép eléggé vegyes. Az NB I B-s felnőtt bajnokságban szereplő D. Kohász II bravúros győzelmet aratott Győrben, ahol 27-22-re nyert.

Az NB I B-s juniorok között peches mérkőzést játszott a D. Kohász, a Győri ETO egy góllal, 30-29-re győzött. A DKKA II a Csurgó ellen viszont sikeresen szerepelt.

A felnőtt csoportban DKKA II - Csurgó 43-30, a junioroknál: DKKA II - Csurgó 40-21.A Dunaújvárosi Kohász utánpótláscsapatai mind az ifjúsági, mind a junior együttes Székesfehérváron játszott az Alba Fehérvár fiataljaival az NB I -es bajnokságban. A dunaújvárosiak mindkét korosztályban fölényes győzelmet arattak.

Alba Fehérvár - DKKA 14-36 (felnőtt), Alba Fehérvár - DKKA 16-34 (ifjúsági).Az NB II-es női bajnokságban a Duna-Pent felnőtt csapata az Euronovex otthonában 29-25-re kikapott, a negyedik helyen álló junior csapat viszont 22-21-re győzte le az otthon kézilabdázó Euronovex együttesét.

A harmadosztályú bajnokságban szereplő DAC férfigárda (felnőttek) az Izzó ellen itthon 29-26-ra kaptak ki, az első helyen álló DAC junior csapat viszont 30-25-re nyert az Izzó ellen. További eredmények a megyeiből.

Női, DAC - FKC Senior 21-32, Bicske - Rácalmás 22-20, DKKA III - Soponya 35-20. Férfi: Rácalmás - Bicske 31-30. Kiemelt serdülő bajnokság (leány): Szombathely - DKKA 24-33.