2010.06.08. 02:25

Százon túl a Pálhalma

Dunaújváros - A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján győzött a Pálhalma. A másodosztály Femol csoportjában hazai pályán szenvedett vereséget a Nagyvenyim.

Pusztavám - Pálhalma0-3 (0-2)

Pusztavám, 150 néző. Vezette: Czinder Imre (Szabó P., Horváth).

Pusztavám: Kiss V. - Wachtler, Netzkár, Czéh M. - Imrefy (Zséfár), Zóka, Csízi, Katona (Barabás), Czéh K. - Kovács I., Katóka (Laukó). Edző: Kocsis Jenő.

Pálhalma: Gyalus - Pap, Sztanó, Salamon, Pénzes - Cséza, Szabó M. - Bartha (Szili), Balaskó, Kóczián - Nagy D. (Rompos). Edző: Nagy Zoltán.

A mérkőzés 18. percében született meg a Pálhalma vezető gólja, amely egyben a csapat századik találata volt a 2009/2010-es bajnoki szezonban. Szabó M. beadását a hazaiak kapusa érdekes mozdulattal a hálóba ügyeskedte (0-1). Az első félóra végén Nagy D. két embert kicselezve szerezte a vendégek második gólját (0-2). Szünet után egy lerántást követően büntetőből Sztanó állította be a végeredményt (0-3).

A Pálhalma együttese szerdán ismét pályára lép. Mezőfalván 17.30 órakor játsszák a 2010/2011. évi Magyar Kupa megyei döntőjét a Kvin-Tóth Kft. kupáért. A fináléban a Velence együttesével mérik össze tudásukat.

A másodosztály Femol csoportjában az utolsó előtti fordulót játszották le a csapatok.

Nagyvenyim - Iváncsa 1-4 (0-1)

Nagyvenyim, 100 néző. Vezette: Farkas István (Hajcsár, Vörösmarty).

Nagyvenyim: Gregorich - Gaszler, Eszenyi, Varga, Török, Sárai, Kovács A. (Tóth G.), Pap, Joó, Zsiga, Pukánszky. Edző: Sárai György.

Iváncsa: Vaszócsik - Farkas (Tatár), Orosz, Séder, Juhász, Simon (Lengyel), Nagy I., Rakvács (Éliás Zs.), Kővári, Kovács Z., Kovács Zs. Edző: Sümegi József.

Az első félidő 21. percében szabálytalankodtak a hazaiak a tizenhatoson belül, a büntetőt Kovács Z. értékesítette (0-1). A szünet után volt néhány veszélyes támadásuk a venyimieknek, de mégis a vendégek szereztek újabb gólt az 51. percben: egy figyelmetlenséget Kovács Z. váltott góllá (0-2). Tíz perc múlva egy szabadrúgás variációt Tóth G. értékesített (1-2). A 60. percben Török rosszul sikerült felszabadítása hullott saját kapujába (1-3). Negyedórával később Eszenyi szerencsétlenül ért bele egy lövésbe, így a venyimiek hálójába került a labda (1-4).

További eredmények: Szabadegyháza - Adony 3-2 (2-1) Góllövő: Tóth P., Balló (2), illetve Tamon (2). Kiállítva: Kármán (Adony). Aba-Sárvíz - Rácalmás 5-2 (1-0) Góllövő: Berengyán (4), Gyuricza, illetve Antal (2). Mezőszilas - Mezőfalva 3-2 (2-1) Góllövő: Nagy A. (2), Szilágyi, illetve Tórizs, Szüsz. Pusztaszabolcs - Cece 2-2 (1-0), Enying - Dég 1-0 (1-0), Lajoskomárom - Lepsényi MSK 4-4, Sárbogárd - Seregélyes 0-2.