2006.09.05. 02:29

Primász Ágnes hat gólt lőtt a szerbeknek

Belgrád (acs-mti) - A magyar női vízilabda-válogatott kiütötte tegnap délelőtt a házigazda szerb válogatottat, így csoportelsőként került az elődöntőb ...

Mórocz Zsolt

Belgrád (acs-mti) - A magyar női vízilabda-válogatott kiütötte tegnap délelőtt a házigazda szerb válogatottat, így csoportelsőként került az elődöntőbe az Európa-bajnokságon. A Dunaújvárosi Főiskola-Elco játékosai közül remekelt Primász Ágnes, aki hat gólt lőtt.

Magyarország - Szerbia22-4 (6-1, 6-0, 4-2, 6-1)Magyarország: Horváth - Tomaskovics, Bujka 2, Stieber 4, Takács, Drávucz 2, Zantleitner, Brávik 1, Pelle 2, Valkay Á. 3, Primász 6, Benkő T. 2, Győre, Tóth II A. (kapus). Szövetségi kapitány: Szilágyi Péter.

Az közvetlenül a találkozó előtt derült ki, hogy a magyaroknak legalább tíz góllal kell nyerniük a csoportelsőségért - így tudják megelőzni Spanyolországot -, és az ezzel járó automatikus elődöntős helyért. A szükséges előnyt éppen a születésnapos Stieber Mercedesz állította be még a második negyedben. Szilágyi Péter együttese egy pillanatra sem állt meg, és a gólkülönbségre összpontosítva nyert. A csoport másik mérkőzésén: Spanyolország - Hollandia 12-11 (3-0, 3-5, 2-3, 4-3) A csoport végeredménye: 1. Magyarország 7 pont (41-18), 2. Spanyolország 7 (37-23), 3. Hollandia 3, 4. Szerbia 0. A győzelemért 3, a döntetlenért 1 pont jár. A magyarok egyenes ágon bejutottak a csütörtöki elődöntőbe, míg a spanyol és a holland válogatottra a legjobb négy közé kerülésért újabb mérkőzés vár a másik csoport második és harmadik helyezettjével.

A férfiak tegnap 10-8-ra verték a görögöket, így továbbra is veretlenek.