2012.04.09. 16:32

Örömtelen ünnep

Szolnok – A férfi kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjét a Tisza-parti városban rendezték. A gyengélkedő Albacomp Fehérvár csapatának nem ment, negyedik lett.

Silye Sándor

Nem a fehérváriak húsvéti ünnepe volt a két nap. Annak ellenére, hogy a két nap alatt egyetlen labdával vesztette el a 2x40 percet. Előbb a Szolnok a Körmendet verte 88-76-ra, utána az Albacomp Fehérvár és a Paks igyekezett  a hétfői fináléba.  A kezdésnél állva maradtak az albások – SIMON 16/3, EL-AMIN 26/12, Hollis 18, Keller 3, Chism 8/3, csere:  Hendlein 4, Supola 2, Bódi 4, Juhos - (6. perc: 4-17), majd bár loholt ellenfele után a csapat, de végig a paksiaknál volt az előny. Hét másodperccel a lefújás előtt  El-Amin triplájával először vezetett az Alba egy ponttal. Drámai másodpercek, támadott a Paks, a fehérváriaknak volt két „szabad faultja”, az első beütötték, majd Hollis ütközött L. Williamssal, harsant a síp, utána az amerikai még rádobta a labdát, Farkas spori úgy döntött, hogy 3 dobás jár a Paksnak. Lelke rajta Lorenzo kettőt bedobott, így  82-81 (27-17, 19-19, 16-20, 20-25)-re nyert az Atomerőmű. Kár volt az első három negyedért.

A bronzmeccs kérdése az volt, melyik csalódott csapatot lehet jobban felpörgetni?  A fehérváriak - , Simon 5, El-Amin 17/6, Hollis 11/3, Hendlein 6, Keller 3, csere: Supola 4, Juhos, BÓDI 14/6, CHISM 15/3, Madár, vezetőedző: Braniszlav Dzunics, edző: Matus Gábor - jól kezdték, utána Forrai mester fújt két olyat, amit Keller Á. nem bírt elviselni, a technikaija után már a Körmendnél volt az előny.  Később helyre rázódott a csapat, jól védekezett, pontosabban támadott, 10 pontos előnyre tett szert (23. perc: 34-44). Visszajött a meccsbe a vasi csapat, hárompontos Alba vezetéssel kezdődött az utolsó szakasz. Álmos játék közepette a Körmend ébredt, fordított (38. perc: 70-69), és nyert. A két nap legjobb fehérvárija a közönség volt.

Körmend-Albacomp Fehérvár 77-75 (16-13, 16-25, 20-17, 25-20).

A Magyar Kupa elnyeréséért a házigazda Szolnok és a Paks mérkőzött. A Szolnok megérdemelten - bár kapott némi "külső segítséget is - 85-75-re győzött, így negyedik alkalommal nyerte meg a serleget.