Az újonc DUFK is dobogós helyen várhatja a tavaszi folytatást

2018.10.30. 20:17

Nagyvenyim telel az élen

A hét végén befejeződtek a Horfer Serleg megyei III. osztály dél felnőtt csoport őszi küzdelmei, amelyben teljesen új dobogós csapatokat köszönthetünk. Nagyvenyim mögött a DUFK és Zichyújfalu fért be az éremosztó helyekre.

Horváth László

Szorosan nyomukban a negyedik helyen a szintén remek őszi formát mutató Rácalmás, amely a kezdés utáni háromfordulós hullámvölgy után már csak a listavezető Nagyvenyimtől kapott ki. A középmezőnyben is elég nagy a helyezésekért folytatott tolongás. A Dég, Cece, Mezőszilas egyformán 16 ponttal zárta a szezont. Tavasszal azonban még az Alap, Kulcs, Lajoskomárom is könnyen felzárkózhat az előbbiekhez. A lista végén a Lajoskomárom II és Kisapostag hajt a jobb helyezésért. A Nagylók pedig szerény 1 pontjával várhatja a virágba borulást, illetve a jobb időket.

Akár a feljutást is célul tűzhetik ki maguknak a venyimiek legjobbjai Fotó: Horváth László

Nagyvenyim – Kisapostag 3–0 (0–0)

Freud mesterhármasával győzött a hazai csapat, és ezzel az őszi bajnokságot is megnyerte a csoportjában.

Nagyvenyim: Gregorich – Lengyel, Pulai, Szabó G., Varga, Szabó K., Sárai , Rakonczai, Gaszler, Váradi, Freud. Cserék: Kiss, Eszenyi, Horváth.

Kisapostag: Hegedűs – Cislo, Lőtős, Volf, Fodor, Szőcs, Fürj, Bakos, Halasi, Major, Kis-Fucsala. Cserék: Törjék, Schreber, Kaszala.

Az első félidőben nagyjából egyforma taktikák és egyformán kihagyott helyzetek jellemezték a találkozót. A szünet után a 49. percben tört meg a gólcsend, mikor Freud első találatával akcióból juttatta előnyhöz Nagyvenyimet: 1–0. A Kisapostagnak gyakorlatilag nem volt válasza a vendéglátók stratégiájára. A gól után tovább folytatódtak a hazai rohamok.

A 62. percben a felső kapufáról az alapvonalra levágódó nagyvenyimi lövés okozott némi vitát a szurkolók, a csapatok és a játékvezetők között. Végül nem adták meg a gólt. A 75. percben azonban újabb hazai öröm következett, amelyben ismét Freud jeleskedett egy jobb oldali beívelésből: 2–0. Innentől végig a kisapostagi térfélen folyt a játék. A nemrég edző nélkül maradt csapat csak egyszer-kétszer jutott át a félpályán, de akkor sem okozott izgalmat.

A 87. percben Freud harmadik gólja hozta meg a végeredményt, és ezzel az őszi első helyezést is. A lefújást követően Horváth Csaba edző távollétében Sárai György foglalta össze az őszi fordulókat:

– Az első mérkőzés kudarca után egyre jobban összeállt a csapat. Igyekezett mindenki komolyan venni a feladatokat. A végére a játék is remekül formálódott. Az edzésmunka meghozta az eredményét. Természetesen a sikerhez nélkülözhetetlenek voltak Horváth Csaba edző megújuló gondolatai, amiket sikerrel követtünk támadásban és védekezésben is. Megpróbáltunk megfelelni, és kivenni a részünket a munkából. Nagy a boldogság, hiszen elsők lettünk! Tavasszal továbbgondoljuk a jövőt, s ebben nagy hangsúlyt fektetünk az eddig is remek csapaton belüli hangulatra, és a fiatalok előtti példamutatásra. Talán az őszi eredményeknek az is kovácsa volt, hogy több idősebb és rutinosabb játékos tudott hatni a fiatalabbakra. Bízunk benne, hogy a következőkben is jól működik majd ez az értékteremtő közösség.