us open

2019.09.01. 14:35

Nadal és Oszaka is simán lépett tovább

A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal magabiztosan győzte le a dél-koreai Csung Hjeont az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi tornájának harmadik fordulójában, és jutott a nyolcaddöntőbe.

Nadal három szettben, 1 óra 59 percet követően bizonyult jobbnak az ázsiai játékosnál. A spanyol következő ellenfele a 22. helyen rangsorolt horvát Marin Cilic lesz.

A 28. kiemelt ausztrál Nick Kyrgios viszont nem jutott a legjobb 16 közé, miután három játszmában kikapott az orosz Andrej Rubljovtól.

Nem okozott gondot a továbbjutás a harmadik fordulóból a nőknél első helyen kiemelt japán Oszaka Naominak, aki 1 óra 5 perc alatt kerekedett – az előző körben Babos Tímeát búcsúztató – amerikai szupertehetség, Cori Gauff fölé. A női világelső a nyolcaddöntőben a 13. helyen rangsorolt svájci Belinda Bencic ellen lép pályára.

Eredmények:

férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

Nadal (spanyol, 2.)-Csung (dél-koreai) 6:3, 6:4, 6:2

A. Zverev (német, 6.)-Bedene (szlovén) 6:7 (4-7), 7:6 (7-4), 6:3, 7:6 (7-3)

Monfils (francia, 13.)-Shapovalov (kanadai) 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 6:4, 6:7 (6-8), 6:3

Cilic (horvát, 22.)-Isner (amerikai, 14.) 7:5, 3:6, 7:6 (8-6), 6:4

Schwartzman (argentin, 20.)-Sandgren (amerikai) 6:4, 6:1, 6:3

Berrettini (olasz, 24.)-Popyrin (ausztrál) 6:4, 6:4, 6:7 (3-7), 7:6 (7-2)

Rubljov (orosz)-Kyrgios (ausztrál, 28.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-5), 6:3