Ismét győzött az éllovas

2018.05.22. 19:57

A Nagykarácsonynak végre összejött a diadal, a Rácalmásnak nem

Számos izgalmas és gólgazdag mérkőzést hozott a megyei II. osztály Agárdi Termál csoportjának hétvégi fordulója. Rangadót nyert a Nagykarácsony.

BAT, KT

Hosszúra nyúlt sikertelen sorozatát zárta el egy küzdelmes győzelemmel a nagykarácsonyi csapat Fotó: Balogh Tamás / Dunaújvárosi Hírlap

Agárdi Termál csoport

Kisláng-Telmex– Besnyő-Iváncsa II 8–3 (6–1)

Gól: Dudar E. (2., 8., 72.), Juhász M. (11., 40., 51.), Balogh Z. (13., 32.), ill. Baranyai (44., 52.), Víg (73.). Szabadegyháza–Vajta 1–4 (0–2) Gól: Kiss P. (78.), ill. Orbán (3., 47.), Rezicska (45.), Horváth Á. (90.). LMSK Cobra Sport– Pusztaszabolcs 5–3 (2–1) Gól: Bagó (4., 58., 93.), Balla (8.), Sütő (70.), ill. Páhi (42.), Sebők (75.), Györök (89.).

Nagykarácsony– MPF Ráckeresztúr 1–0 (0–0)

Nagykarácsony: Turi – Nagy T., Kisari, Tábi, Brogyányi – Fodor (Wadolowski), Rabijász, Huszár D., Kacz (Simon J.) – Szabó M., Mohácsi. Vezetőedző: Mergl István. MPF Ráckeresztúr: Lósits – Csapó, Huszár B., Neuvert, Dani, Hartai – Takács M., Borsos, Horváth B. – Takács B., Cseprekál. Vezetőedző: Novák Ferenc. Gól: Szabó M. (68.).

Ismét elmaradt a rácalmási pontszerzés Fotó: Hankusz Kálmán / DH

Meglehetősen rossz széria után futott ki a helyi csapat a saját közönsége elé. A közelmúltban elszenvedett szoros vereségeit csupán egy döntetlen tette elviselhetőbbé. Az ellenfelük három helyezéssel állt előttük. A kezdő sípszó után egyből nagy lelkesedéssel estek egymásnak a csapatok. A hazaiak domináltak, és Brogyányi révén már az ötödik percben veszélyeztettek. A két kapus nem unatkozott, bár igazi bravúrokra nem kényszerültek. A nagykarácsonyiaktól Huszár, Fodor, Kisari is mindent megtett a sikerért. A félidő végén a vendégek veszedelmes kontráját Takács Márk vezette, a szép próbálkozás azonban eredménytelenül zárult. A második félidő még nagyobb küzdelmet hozott, de a befejezésekre már nem nagyon jutott energia.

A kakaskodásra annál inkább, de szerencsére a kedélyek hamar lecsillapodtak. A végig sok izgalmat hozó küzdelmes mérkőzésen a győztes gólt Szabó Márton lőtte a 68. percben. A Ráckeresztúr a hajrában nagyon veszélyeztetett, de nem jártak sikerrel. Szabó Márton, a hazaiak gólszerzője: – Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, mindkét oldalon nagy helyzetekkel. Nehéz dolgom volt, ketten is „vigyáztak” rám. Nagyon igyekeztünk, meg lett az eredménye, örülök a gólomnak. Mergl István, a nagykarácsonyiak vezetője így látta a találkozót: – A három pontért futottunk ki a pályára és a tervünk szerencsére sikert hozott. Nagyon jó volt az ellenfelünk, akiknél tavaly kikaptunk, így ez volt a revans napja. Lelkileg nehéz helyzetben vagyunk, a nemrégen elveszített játékosunk miatt.

Adony–Sárbogárd II 4–4 (3–2)

Adony: Hamar (Schmidt) – Budai, Kovács J., Broschek, Vukajlovics – Bere (Böjte), Szántó, Erdei, Csucsai, Hegedűs R. – Fábián (Varga Z.). Sárbogárd II: Farkas Z. – Fülöp, Juhász G., Lajtos, Vagyóczki – Vámosi G., GráczerB., Luczek, Dombi (Brúzsa) – Rigó (Palásti), Simon Cs. Vezetőedző: Pajor László. Gól: Erdei (10.), Vukajlovics (30.), Szántó (40.), Hegedűs R. (50.), illetve, Gráczer B. (9., 53.), Vagyóczki (13., 89.) Káloz–Aba Sárvíz 6–0 (3–0) Gól: Pál A. (4., 46., 60.), Simon Gy. (14., 30.), Magyar F. (56.).

Kápolnásnyék– Flavus Velence 3–4 (1–3)

Kápolnásnyék: Mocsári M. – Balla (Varga János), Ribi, Varga József, Konczi – Lukács, Peszeki, Molnár G. (Kiss Á.), Bánoczki – Silhány F., Eipl. Vezetőedző: Höltzl Richárd. Flavus Velence: Puhnyák – Silhány T., Tolnai, Gulyás, Baloni – Sowunmi A., Szigeti, Kovács M. (Baranyai), Elek – Tamon (Tóth N.), Csikesz Z. (Tóth Sz.). Vezetőedző: Menus Tamás. Gól: Varga József (44.), Eipl (57.), Elek (73., öngól), ill. Gulyás (26.), Sowunmi A. (31.), Baloni (40.), Csikesz Z. (49.). Kiállítva: Baloni (58.).

Rácalmás–Seregélyes 2–4 (1–2)

Rácalmás: Tóth Cs. (Kajári) – Nagy B., Hornyák, Vizsy (Danó, Lázár), Szabó I. (Németh Zs.) – Decsi, Hír, Németh P., Suplicz – Szeitz, Juhos. Gól: Decsi (5., 84.)., illetve: Penzer (2.), Szurovcsják L. (18.), Benczik Cs. (59.), Kovács N. (88.)