La Liga

2017.09.21. 05:57

Megszakadt a Real Madrid nagyszerű sorozata

Hazai pályán 1-0-ra kikapott a Real Betis csapatától a spanyol labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában, szerdán.

Amikor a címvédő fővárosiak vasárnap 3-1-re győztek a Real Sociedad otthonában, sorozatban 73. tétmérkőzésükön szereztek gólt, ezzel beállították a Pelé-féle brazil Santos 1961 és 1963 között elért világrekordját, de a mostani 1-0-s kudarc miatt nem sikerült megdönteniük azt.

A remek széria 2016. április 30-án éppen a Real Sociedad otthonában kezdődött, a Real akkor Gareth Bale jóvoltából 1-0-ra nyert. A walesi támadó ezúttal is közel állt a gólszerzéshez, de a 75. percben a végig parádésan védő Antonio Adan a kapufára ütötte a labdát. Az 56. percben Daniel Carvajal is a kapufát találta el.

A Betis győztes találatát Antonio Sanabria szerezte a 94. percben.

Öt mérkőzésből álló eltiltása után most tért vissza a Bajnokok Ligájában is címvédő Real Madrid együttesébe Cristiano Ronaldo.

A hazaiak fölényét mutatja, hogy a statisztika szerint a kapura lövések száma 27-12 volt. A madridiak a harmadik bajnoki meccsüket játszották hazai pályán az új idényben, de eddig csak két pontot szereztek.