magyar kupa

2019.02.25. 15:30

Megnyugtató előnyről várja a visszavágót a Fradi

Az élvonalban éllovas Ferencváros kétgólos előnyről várja a tabellán 11. helyezett Kisvárda elleni, kedd esti idegenbeli visszavágót a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

A párharc első összecsapásán a Kisvárda vendégként sem játszott alárendelt szerepet, de az esélyesebb házigazda Davide Lanzafame és Böde Dániel góljával 2-0-ra nyert. A szombati bajnokin egyik gólszerző sem játszott – csereként mindketten a kispadon ültek -, a Ferencváros azonban nélkülük is magabiztosan, 4-0-ra győzte le a vendég Puskás Akadémiát. A Kisvárda eközben hiába vezetett a 14. percben már 2-0-ra Mezőkövesden, végül meg kellett elégednie az egy ponttal (2-2).

A nyolcaddöntő további párharcai közül hat esetben egygólos különbségről veszi kezdetét a visszavágó – négyen a hazai, kettőn a vendégcsapat van előnyben -, a Haladás-Mezőkövesd összecsapás pedig 0-0-ról indul.

Az M4 Sport – és az m4sport.hu – kedden a Ferencváros-Kisvárda, szerdán pedig a Kaposvár-Budaörs mérkőzést adja élőben, valamint közvetíti a negyeddöntő sorsolását, amit utóbbi találkozót követően a helyszínen egyből megtartanak.