2007.02.12. 03:28

Magabiztos győzelem a nyitányon

Tatabánya (gp) - Lejátszotta a tavaszi idény első bajnoki mérkőzését a Dunaferr SE férfikézilabdacsapata. A dunaújvárosi együttes Tatabányára látogatott pénteken este, és győztesen hagyta el a játékteret.

Tatabánya - Dunaferr 30-35 (15-20)Tatabánya, 700 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.

Tatabánya: Pulay - Vancsics 4, Markovics 3, HALÁSZ 6/1, Tóth G. 1, F. Lazarov 3/2, KANYÓ 7. Csere: Kovács (kapus), Szögi, PAVLOVICS 5, Németh 1. Edző: Füzesi Ferenc.

Dunaferr: Stochl - IVÁNCSIK T. 6/5, Djukics 3, ROSTA, Kemény, Nagy K. 3, TÖRŐ 8/1. Csere: Szathmári (kapus), Zubai, CSÁSZÁR 8, Grebenár, KUKUCKA 6, Sándor Á. 1. Edző: Imre Vilmos.

Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6.

Kiállítások: 6, illetve 10 perc.

A Szegedet a Magyar Kupából kiverő Tatabánya az első percekben 3-1-re elhúzott, de a Dunaferr nem engedte ellépni a telt ház előtt játszó házigazdákat, hamar egalizálni tudott. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám végül sikerült fordítania a vendégeknek, sőt, az előnyünk csak nőtt. A félidő végére már öttel vezettek Császárék, ami a hatékony támadójátéknak volt köszönhető.

A második harminc perc elején egy kicsit megtorpant a Dunaferr, aminek következtében a Tatabánya egyre közelebb került. Ám amikor kellett, ismét összekapták magukat a mieink, így 27-25-nél közelebb nem tudott kerülni a Tatabánya. A koreográfia már ismert volt az első játékrészből: a végjáték ismét Imre Vilmos tanítványaié volt. Elsősorban Törő, Kukucka és Császár termelte ekkor a gólokat. A lefújásra pedig visszaállt az öt gólos Dunaferr előny.

A szezon első mérkőzésén inkább együttesünk támadójátékát lehetett dicsérni, a kapusteljesítmény és a védekezés elmaradt a várttól. Sok idő nem lesz a hiányosságok pótlására, hiszen pénteken már igazi csúcsrangadó vár a dunaújvárosi férfikézilabdázókra: a Szeged együttese érkezik.