2010.08.18. 02:27

Jól kezdett a Dunapentele

Dunaújváros - Az elmúlt hétvégén megkezdődtek a küzdelmek a Fejér megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokság Turul-Macron csoportjában is.

Nagyvenyim: Szabó G. - Gaszler, Szabó Zs., Dénes (Mészáros), Pulai J. (Pásztor), Pulai G., Pap, Tóth A. (Büki), Tóth G., Kovács A. (Hódi), Bata (Sáidl). Edző: Garbacz István.

Dunapentele: Tóth J. - Berkes, Bita (Kertész), Simon, Virág, Nagy B. (Béni), Nemes, Rácz (Asztalos), Deli, Pukánszky (Molnár L.), Csordás (Szabó Cs.). Edző: ifj. Pálfi László.

A találkozó első húsz percében a hazai együttes játszott fölényben, aminek eredményeként a vezetést is megszerezte. Egy pontrúgást követően Pulai G. megelőzte a dunapentelei védőket, és a kapuba bólintott (1-0). Hét perccel később azonban egyenlítettek a vendégek. Egy edzésen is gyakorolt mintaszerű bal oldali akció végén tizenkét méterről Nagy B. passzolt a nagyvenyimi hálóba (1-1). Az egyenlítést követően a vendégcsapat volt a kapura veszélyesebb, de a szünetig már nem változott az eredmény.

A fordulást követően hamar vezetést szerzett a Dunapentele. Nagy B. egyéni akcióból lőtt Szabó G. kapujába (1-2). A gól után érthetetlenül visszaálltak a kapujuk elé a penteleiek, de a venyimiek nem tudták kihasználni a mezőnyfölényt. Tíz perccel a befejezés előtt egy lövés utáni kipattanó labdát Rácz pofozott közelrő a nagyvenyimi kapuba.

A Turul-Macron csoport első fordulójának további eredményei: Perkáta - Soponya 3-0 (1-0), góllövő: Bibel, Bogó, Kovács G. Besnyő - Kisapostag 1-0 (1-0), góllövő: Lepsényi. Hankook - Szabadegyháza II. 0-2 (0-0), góllövő: Baranyai B., Baranyai J. Előszállás - Nagylók 2-0 (1-0), góllövő: Kovács Zs., Kiss Gy. Alap - LMSK 2-1 (1-0), góllövő: Kisari, Imre Cs., illetve Teichel. Mezőkomárom - Zichyújfalu 2-2 (0-1), góllövő: Inotai, Fejérpataky, illetve Újfalusi, Winklár.