2007.02.02. 03:27

Jó kis csata volt

Dunaújváros - A bajnoki alapszakaszból elmaradt mérkőzésen találkozott egymással tegnap este a Dunaújvárosi Acélbikák és az Újpest együttese. A mérkőzés tét nélküli volt, legalábbis papíron.

Hiába nem számított már bele az eredmény a középszakaszba, a DAB-Extra.hu gárdája úgy korcsolyázott ki a jégre, mint mindig, azaz a győzelembe vetett hittel. A másik oldalon is volt miért bizonyítani, hiszen Ancsin János csapata legutóbb kínos vereséget szenvedett Miskolcon, így várható volt, hogy a dunaújvárosiak ellen szeretnék kiköszörülni a csorbát.

DAB - Újpest 3-6 (0-2, 2-2, 1-2)Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Árkovics, Gebei, Wolf.

Dunaújvárosi Acélbikák: Kiss Tamás - Sucko 1, Lencsés, Kiss Ákos, Galanisz, Azari - Erdélyi, Holló, Magosi, Jonkl, Mestyán - Vargyas, Horváth (1), Foltin (1), Berta 1 (1), Borsos 1 - Jobb, Pozsgai, Szilassy, Király, Revák. Vezetőedző: Vladimír Matejov.

Újpest: Filo - Gallo, Horváth A. (1), Ladányi 1, Gergely - Peterdi (1), Szajbert K., Jurasko 1, Voskar, Marcinek - Dubek 2, Hetler, Krulis, Szajbert P. 1, Borbás 1 - Papp, Rencz, Szirányi, Virág, Markó, Búzás. Vezetőedző: Ancsin János.

Amilyen jól kezdődött a dunaújvárosiak számára a Titánok elleni találkozó, a csütörtök esti riválissal szemben annál rosszabbul. Az első harmad első percében Marcinek löketét még védte Kiss, ám másodperceken belül már ő sem tudott segíteni, így vezetett az Újpest. Aztán két perc múlva újra lehetett kiszedni a pakkot a hazai kaupból, ami külön fájt a gólban: emberelőnyben kaptuk. Már kezdett kicsit tartani az ember, hogy nem lesz ennek jó vége, főleg úgy, hogy a kitörő Peterdivel szemben büntetőt érően szabálytalankodtunk, ám szerencsére Kiss védett. A lefújásig több helyzetet is szépen kidolgoztak a dunaújvárosiak, de sajnos vagy Filo hárított, vagy mellé ment a lövés.

A második felvonás elején Borsos is gólt ütött (0-3), majd egy kettős emberelőnyt hagytunk kihasználatlanul, ami után a sors büntetetett, UTE gól formájában (0-4). Azonban ekkor az eddig is nagyon elszántan jégkorongozó DAB játékosok végre kihasználtak egy újabb előnyt Kiss Ákos révén, majd Sucko bombagóllal tovább csökkentette a hátrányt (2-4). Ekkor már a közönség is lázba jött, a mieink pedig sorra veszélyeztettek az ellenfél kapuja előtt, igaz, Ladányiéknak is volt lehetősége a gólszerzésre.

A záró harmadban aztán sokáig nem esett gól, majd Borsos góljával lett szoros (3-4), ám Dubek újra növelte az előnyt, majd az utolsó percben az üres hazai kapuba Jurasko ütötte be a pakkot.