2016.11.10. 17:40

Hatpontos meccs előtt - Az Újpest érkezik ma, majd vasárnap a MAC-hoz utaznak

Dunaújváros - A hét második fele keményen alakult, alakul a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói számára. Szerdán Magyar Kupa meccset játszottak Miskolcon (6-2-re a DVTK nyert), ma a MOL Ligában az Újpest érkezik (17 óra), majd vasárnap a listavezető MAC Budapest vendége lesz a DAB.

Agárdy Csaba

A szerdai Magyar Kupa mérkőzésről néhány szót.

Strenk Hunor, a dunaújvárosiak másodedzője így értékelte a látottakat: - Az első és a harmadik játékrészben nem volt probléma, de a másodikban védelmi hibák miatt három gólt is kaptunk, itt eldőlt minden. Az első sorunk nem játszott, ezt is figyelembe kell venni, ha az eredményt nézzük. Azok a fiatalok, akik korábban kevesebb játéklehetőséget kaptak, bizonyíthattak, jó alkalom volt ez a találkozó arra, hogy tapasztalatot szerezzenek. Ha nem követünk el védelmi hibákat, teljes csapattal esélyesek leszünk a Jegesmedvék ellen.

Arra a kérdésre, hogy lát-e még esélyt arra, hogy a selejtezőből továbbjusson a csapat, Strenk Hunor így válaszolt: - Van még sanszunk, nem adtuk fel a négy közé kerülést. Már csak egyszer megyünk idegenbe, a MAC-hoz, jön hozzánk a Hokiklub Budapest, a Ferencváros és az Újpest.

A DAB és  az UTE legutóbbi dunaújvárosi mérkőzésén a vendégek 3-1-re nyertek
Fotó: Ady Géza

Az Újpesttel ma is összeméri erejét a dunaújvárosi csapat. A MOL Liga találkozó 17 órakor kezdődik a jégcsarnokban. A DAB-ból Magosi Erik, Németh Péter és Szepessy Bálint sérülés miatt hiányzik majd, de így is meg lesz a csapat négy sora. Erre a találkozóra nyugodtan mondhatjuk, hogy hatpontos, hiszen a DAB 31 ponttal negyedik a tabellán, míg az Újpest egy ponttal lemaradva az ötödik. A két csapat kétszer találkozott eddig az idei MOL Ligában: Dunaújvárosban 3-1-re, Újpesten pedig hosszabbításban 4-3-ra nyert az UTE.

A Magyar Kupa további szerdai mérkőzései: Újpesti TE - Hokiklub Budapest 3-1, Ferencváros - Fehérvári Titánok 5-4, MAC Budapest - Debreceni HK 0-1 - büntetőkkel.

1 Debrecen 3 2 1 0 0 15- 3 8

2 DVTK 3 2 0 1 0 12- 7 7

3 MAC 3 1 1 1 0 7- 4 6

4 FTC 3 1 1 0 1 10-11 5

5 UTE 3 1 0 1 1 6- 7 4

6 Hokiklub 3 1 0 0 2 8-12 3

7 DAB 3 1 0 0 2 5-14 3

8 Fehérvár 3 0 0 0 3 7-12 0