2006.09.04. 02:29

Gyenge játékkal

Belgrád (acs) - A szerbiai vízilabda Európa-bajnokságon mindkét csapatunk medencébe szállt. A férfiak fölényesen nyertek, míg a hölgyek erejéből csak döntetlenre futotta a spanyolok ellen.

Mórocz Zsolt

A szerbiai Európa-bajnokságon tegnap mindkét csapatunk úgy készülhetett a mérkőzésére, hogy még veretlen volt. A férfiak eddig a szlovénokat 23-6-ra, a horvátokat 16-11-re verték, míg a hölgyek a hollandokat 11-6-ra győzték le.

Lányaink tegnap a spanyolok ellen szálltak medencébe. Csapatunkban a Dunaújvárosi Főiskola-Elco együtteséből ott volt Primász Ágnes, Brávik Fruzsina és Benkő Tímea.

Az első negyed elején 2-1-re a spanyolok vezettek, de a mieink gyorsan lőttek három gólt, és 4-2-vel zárták az első hét percet. A második játékrészben leblokkolt csapatunk, és egymás után három gólt kapott (4-5). Innentől kezdve felváltva vezettek a csapatok, és végül 8-8-as döntetlen született. A mieink gyengén játszottak, támadásban ötlettelenek, gyávák voltak. Szerencsére a spanyolok szerény képességűek, így nem tudták kihasználni a hibáinkat.

Magyarország - Spanyolország 8-8 (4-2, 2-3, 0-1, 2-2)A magyar góldobók: Stieber, Tomaskovics, Zantleitner 2-2, Pelle, Valkay Á. 1-1 A magyar csapatnak két meccs után három pontja van, vagyis valószínű, hogy bekerül a legjobb négy közé. A hétfői kérdés az, hogy első vagy második helyen. A mai párosítás: Magyarország - Szerbia, Hollandia - Spanyolország.

A férfiak tegnap este régi riválisukkal, az olaszokkal találkoztak, és fölényes, 13-6-os győzelmet arattak, így továbbra is százszázalékosak.