2010.05.12. 02:28

Fél tucatot lőtt a Pentele

DH - Gólzáporos győzelmet aratott a Dunapentele együttese a Fejér megyei labdarúgó-bajnokság harmadosztályának Déli csoportjában a 23. fordulójában.

Dunaújvárosi Hírlap

Dunapentele - Mezőkomárom 6-0 (4-0)

Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Lak Balázs (Hoksza, Horváth E.).

Dunapentele: Tóth J. - Béni, Molnár B., Molnár L., Nagy B. (Virág), Kovács M. (Pálfi), Berkes (Simon), Asztalos, Deli, Matkovics Zs., Beretka (Cislo). Edző: ifj. Pálfi László.

Mezőkomárom: Hanák - Horváth I., Koncz, Szemerei, Bíró, Nagy J., Varga, Lendvai, Tóth L. (Horváth S.), Fejérpataky, Bellér (Tonka). Edző: Szabó Attila.

Egy távoli lövéssel szereztek vezetést a hazaiak. Berkes lövése talált utat a hálóba (1-0). Deli egyéni akcióból növelte az előnyt (2-0). A szünetig Beretka kétszer is a vendégek kapujába lőtt. Először Deli beadását perdítette közelről a hálóba (3-0), majd egy kavarodás után szerzett gólt (4-0). A fordulást követően Molnár B. 25 méterről lőtt nagy gólt (5-0). Öt perccel a lefújás előtt Asztalos kipattanó lövését Cislo értékesítette (6-0). A meccs második félidejében a sérülés miatt egy évet kihagyó ifj. Pálfi László is pályára lépett.

A forduló további eredményei: Kulcs - Tác-Csősz 4-2 (3-1) Góllövő: Hadnagy, Mészáros (2), Fekete, illetve Kővári, Mukrányi. Kisapostag - Vajta 0-6 (0-1) Góllövő: Meister, Csajági (2), Simon (2), Sinka. Sárszentágota - Perkáta 0-1 (0-1) Góllövő: Palóka. Előszállás - Nagylók 0-5 (0-2) Góllövő: Tóth L. (3), Lendvai (2). Soponya - Alap 2-1 (1-1) Góllövő: Miklós, Babai, illetve Takács. Besnyő - Zichyújfalu 4-2 (3-0) Góllövő: Petkes (2), Becséri (2), illetve Újfalusi (2).