2016.01.27. 19:58

Elgázolta az Audi a Dunaújvárost

A Magyar Kupa negyedik fordulója következett a női kézilabdacsapatok számára. Az Győri Audi ETO és a Dunaújvárosi Kohász találkozott egymással.

A dunaújvárosiak pechére a győri sztárcsapatot sorsolták ki. Tudtuk, ellene kevés az esélye a Kohásznak arra, hogy továbbjusson. Ráadásul a január zsúfolt programja, a bajnoki sorozat, az EHF Kupa- mérkőzések is sokat kivettek a dunaújvárosiakból. Ráférne Bulathékra egy komolyabb pihenés, hiszen a kezdőcsapat mögött a cserékre sok lehetősége nincsen Zdravko Zovko szakvezetőnek. Természetesen mindez

Európa egyik legerősebb, kétszeres BL-győztes csapatról, a Győri Audi ETO együtteséről nem mondható el. A dunaújvárosi gárda úgy indult el Győrbe, hogy játszanak a sokszoros bajnokkal egy jót görcsölés, idegeskedés nélkül. Utána január 30-án a Kohász a bajnok Ferencvároshoz utazik, amely szintén nem egy kellemes teadélutánhoz hasonlít majd. Nincs mese: helyt kell állni erőhöz, képességekhez mérten ebben a helyzetben. Azért ez utóbbi magatartás el is várható a dunaújvárosi csapattól. Emlékezetes, hogy bajnoki mérkőzésen legutóbb Győrben igen jól tartotta magát a Kohász, de a mérkőzés végére elfáradtak az újvárosiak. Így született meg a 28-20 a győriek javára. Most is az volt a kérdés, mennyire képes majd erővel, technikával ellenállni a sztárjátékosokból álló Győri Audi csapatával szemben.

Győri Audi ETO – Dunaújvárosi Kohász 34-19 (18- 10)

D. Kohász: Triffa – Azari 1, Triscsuk 3, Horváth 1, Szalai 5, Bulath 1, Vincze 1. Csere: Oguntoye (kapus), Hajtai 1, Takács D., Kovács A. 3 (3), Molnár, Klujber 1, Kovács K.,

Nick, Kamper 2.

A győri kupamérkőzésen a dunaújvárosi Kovács Anna csak hétméteresekből dobott gólt. Háromszor talált a kapuba Fotó: Ady Géza

A dunaújvárosiak legnagyobb sajnálatára a győri sztárcsapatot sorsolták ki ellenfélnek a kupában. Tudtuk, kevés az esélye a Kohásznak arra, hogy továbbjusson. Ráadásul a bajnoki sorozat, az EHF Kupa-mérkőzések is sokat kivettek a csapatból. Nem kellett sokáig várni, a győri együttes hamar jelentős előnyt szerzett. Az első félidőt a hazaiak nyolc gól előnnyel zárták. A második félidőben tovább nőtt a két csapat közti különbség, és a 35. percben megszületett a közte tíz: 21- 11. A győri támadásoknál a gólszerzés minden fajtájával találkozhattunk. A két csapat közt igen nagy volt a különbség, és a lefújáskor 34-19-et mutatott az eredményjelző.