2016.10.30. 21:25

Biztos győzelem zárásként

Brassó - A múlt heti harmadik mérkőzésén a Corona Brassó otthonában nyert tegnap este a DAB jégkorongcsapata a MOL Ligában.

ASC Corona Brasov -
Dunaújvárosi Acélbikák

1-4 (0-0, 1-1, 0-3)

Brassó, 1150 néző. Vezette: Csata, Siko, Bandi, Endre.

Brassó: Tőke - Rawlik, Mátyás, McDonald, Mihály 1, Klempa - Filip (1), Nagy I., Molnár, Bíró G., Petres - Imecs, Bíró O., Fodor, Zsók, Péter - Balázs, Bíró M. Edző: Martin Lacroix.

DAB: Duschek - Ozols 1, Hruby, Azari 1 (1), Cseter, Dansereau 1 - Pfeil, Ölander (1), Becze 1, Borbás (2), Kaskov - Lencsés, Ladygin, Németh, Szepessy B., Tanka - Lévai, Léránt, Mátyásy, Odnoga, Nagy M. Edző: Lee Gilbert.

A két csapat ebben az évben még nem találkozott egymással. A tabellán négy ponttal előzte meg a meccs előtt a harmadik helyezett Brassó (32 pont) a mögötte álló dunaújvárosiakat (28 pont). Viszont a vesztett pontokat tekintve a DAB sokkal jobban állt, hiszen három meccsel kevesebbet játszott, mint tegnapi ellenfele. A legutóbbi fordulóban mindkét csapat vesztesen hagyta el a pályát, a Brassó hazai környezetben 4-2-re kikapott a Fehérvári Titánoktól, míg az Acélbikák hosszabbításban Galacon szenvedtek 4-3-as vereséget.

A két csapat tegnapi találkozóján az első harmadban nem született gól, majd a másodikból hét perc telt el, amikor Azari szerzett a DAB-nak vezetést. Három perc múlva azonban Mihály Árpád egyenlített.

Az utolsó játékrészt így 1-1-nél kezdték a csapatok, majd az 50. és az 53. perc között Becze és Dansereau is eredményes volt, tehát a hajrát talán megnyugtatónak mondható előnnyel kezdhette Lee Gilbert csapata (1-3). Nem is volt probléma, legalábbis, ami a dunaújvárosiak teljesítményét illeti. Az utolsó két és fél percre a hazaiak lehozták a kapusukat, és mezőnyjátékost küldtek helyette a pályára. A húzásuk azonban nem jött be, mivel Ozols talált be az üres kapuba (1-4).

1 MAC 16 11 1 2 2 65-30 37

2 Jegesmedvék 15 10 2 0 3 55-26 34

3 Brassó 19 8 4 0 7 63-52 32

4 DAB 16 9 1 2 4 64-42 31

5 UTE 15 8 1 1 5 52-43 27

6 FTC 16 8 0 3 5 50-54 27

7 Debrecen 15 7 1 1 6 58-44 24

8 Fehérvár 17 3 4 4 6 45-60 21