labdarúgás

2019.03.19. 23:25

Az Előszállás nyerte Nagykarácsonyban a kiesési rangadót

Tovább növelte előnyét a hét végén a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjának élén álló Perkáta, miután nagy riválisa, a Vajta pontokat hullajtott.

Balogh Tamás

Nagykarácsonyban pedig parázs csatát vívott az Előszállás.

Nagykarácsony – Előszállás 1–3 (1–1)

Nagykarácsony: Turi – Kovács, Brogyányi M. (Sümegi a 63. p.), Fekete T. (Oláh a 76. p.), Mohácsi, Killer, Kacz (Fekete Zs. 88. p.), Berta, Felföldi, Simon (Szabó M. 56. ), Erős (Szűcs 52. p.).

Előszállás: Orosz – Németh, Harasztia, Csontos, Nyári, Balogh D. (Gergelyfi 79. p.), Tóth, (Kiss 85. p.), Balogh I., Horváth, Bozsoki (Czári 88. p.), Romhányi.

Masinka Csaba edző és Csontos Gábor okkal lehetett elégedett
Fotók: BAT

Pedig milyen szépen kezdődött! Mármint a nagykarácsonyiak számára: Felföldi remek szólója és lövése nyomán 1–0 a 6. percben! Ezután viszont kiegyenlítődött a játék, és bár mindkét fél igyekezett veszélyeztetni, de ez inkább a vendégeknek sikerült, akik Tóth révén egyenlítettek a 34. percben. A második félidőt is aktívabban kezdték a vendégek, és Nyári révén megszerezték a vezetést az 53. percben. Mezőnyfölényük a 75. percig tartott, amikor a Nagykarácsony Szűcs fejesével jelezte, hogy igényt tart legalább az egyik pontra, és innen mindent egy lapra feltéve rohamoztak. A hangulat egyre paprikásabbá vált, egy sor helyzetet is kialakítottak a hazaiak, de a góllövés nem sikerült nekik. A beszorított vendégek veszélyes kontrákkal reagáltak, amelyekből az utolsóval Németh megpecsételte a nagy hajrát bemutató hazaiak sorsát a 90. percben.

Mergl István, aki a nagykarácsonyi csapat vezetője és edzője egy személyben, érthető módon nem ragyogott a boldogságtól: – Nagyon csalódott vagyok, mert a mérkőzés előtti derűlátásunk a jó kezdés után hamar szertefoszlott. Élvezetes, dinamikus húsz percnyi játék után valami eltört a mi játékosainkban. Az előszállásiak egyenlítésével megbomlott az egyensúlyunk, utána sajnos az ő akaratuk érvényesült. A hajrára magunkra találtunk, beszorítottuk az ellenfelünket, közeli pontrúgásokat harcoltunk ki, bíztunk az egyenlítésben, de az utolsó percben elszálltak reményeink.

Mergl István, a Nagykarácsony vezetője és edzője egyben

Masinka Csaba, az Előszállás edzője: – Ez a mai igazi kiesési rangadó volt, ahol úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. A második félidőben kimondottan jól játszottunk. Következő körben a Pusztaszabolcsot fogadjuk, ezzel a játékkal azt a csapatot is legyőzhetjük.

Csontos Gábor játékos: – A második félidőben dőlt el a mai mérkőzés, feljavultunk, és csapatként játszva nyertünk. A jövő héten is győzni akarunk.

Aba Sárvíz – Perkáta 1–3 (0–1)

Perkáta: Kovács – Cislo, Reith, Kápolnási, Galkó (Klein a 84. p.), Vincze (Bíró a 67. p.), Tóth (Pap a 76. p.), Sőregi, Papp, Fehér, Özsah (Palkovics a 67. p.). Edző: Kerekes Béla.

Gólszerző: Simon (60. p.), illetve Kápolnási (9.), Glócz (öngól 68.), Tóth (76.).

Adony – Seregélyes 1–0 (0–0)

Adony: Hamar – Vászon (Bere 52. p.), Budai, Kovács, Palóka, Vukaljovics, Szántó, Erdei, Major (Varga 27. p.), Kőkuti (Kucsera 79. p.), Hegedűs.

Gólszerző: Palóka (87.).

További eredmények: Pusztaszabolcs – Sárszentágota 7–1, Szabadbattyán – LMSK Cobra Sport 2–2, Szabadegyháza – Bes­nyő-Iváncsa II 0–0, Sárbogárd II – Ráckeresztúr 0–4, Kálóz – Vajta 2–2.