2007.01.26. 03:29

A játék jó volt

DH-információ - Rangadót játszottak a fővárosban szerdán este lapzártánk után. Ugyanis a BHSE Domino vendége a Dunaújvárosi Főiskola-Elco csapata volt. A találkozón az esélyesebbb hazaiak győztek.

Lányaink abban a reményben utaztak a tavalyi bajnok otthonába, hogy kellemetlen perceket szerezzenek a klasszisokkal teletűzdelt Honvédnak. A mieink nem játszottak rosszul, de csak megnehezíteni tudták a bajnoki cím védőjének győzelmét.

Domino BHSE Polo - Dunaújvárosi Főiskola10-7 (1-0, 3-3, 3-2, 3-2)Budapest, Kőér utca.

DF-Elco: Brávik H. -Varga A. 3, Benkő N. 1, Szücs 1, Sipos, Brávik F., Benkő T. 2, csere: Zsámbok, Huszka, Poszkoli. Edző: Mihók Attila.

Az együttes jó hangulatban készült a nagy mérkőzésre, és nagyon kemény csatát vívott Európa egyik legjobb női együttesével. A végig szoros találkozón, fej fej mellett haladtak a csapatok, igaz, az előny általában a hazaiaknál volt. A találkozó az utolsó negyedig nyitott volt, de a végjátékban mintha feladták volna a reményt a főiskolás lányok. A Domino rutinos játékosai ennek köszönhetően a maguk javára billentették a mérkőzést.

Az eredmény tudatában valószínűsíthető, hogy csapatunk a harmadik helyen végez, így a döntőbe kerülésért az Újpest-OSC gárdájaval kell megvívnia.

Mihók Attila, a Dunaújvárosi Főiskola vezetőedzője: - Jó felfogásban játszottunk, több remek egyéni teljesítmény volt csapatunkban. Amiben bíztunk, amire készültünk a mérkőzés kapcsán, azt nagyjából megvalósítottuk, de sajnos most a védekezésben követtünk el olyan hibákat, amilyeneket nem engedhetünk meg magunknak. A szinte végig egységes, jó játékunk a negyedik negyedben tört meg, ekkor mintha elvesztettük volna hitünket, főként a támadásokban. Az elődöntőben valószínűleg az Újpest-OSC ellen kell majd játszanunk. Azután majd az eredmények minősítik, hogy e párosítás kedvező volt-e számunkra, avagy sem. Most annak tűnik.

További eredmények: Hungerit-TopCop Szentes - Győri VSE 24-3, Újpest-OSC - Angyalföldi SI 17-11, BVSC - ZF Eger 7-8.

A bajnokság állása: 1. Domino 23 pont, 2. Újpest-OSC 22 pont, 3. Dunaújvárosi Főiskola 18 pont, 4. Szentes 16 pont, 5. BVSC 8 pont, 6. Angyalföldi SE 8 pont, 7. Eger 8 pont, 8. Győr 1 pont.