2016.11.22. 19:35

A Dunaújvárosi Acélbikák a Hokiklub Budapest együttesét fogadják szerda este

Izgalmas, fordulatokban bővelkedő meccsen kapott ki hétfőn a DAB jégkorong együttese a DVTK-tól. Ám nincs idő pihenni, szerdán 18 órától Magyar Kupa találkozó vár a fiúkra.

A Jegesmedvék elleni rangadón már 2-0-ra is vezetett a dunaújvárosi együttes, ám végül fordított és 3-2-re nyert a DVTK. Ezzel pedig, mivel a MAC 4-3-as vereséget szenvedett az Újpesttől, a tabella élére álltak.

Strenk Hunor, a DAB edzője a meccs után arról beszélt, igyekeztek hangsúlyozni az első szünetben az öltözőben, hogy 2-0 után még nincs vége a meccsnek, de talán a srácok egy kicsit hátradőltek a folytatásban.

Dansereauékra megterhelő hét, további három meccs vár Fotó: Ady Géza

- Sajnálom, hogy a végjátékban nem volt játékmegszakítás, így nem tudtunk hat a négy ellen próbálkozni. Így is megvoltak a lehetőségeink. Összességében egy jó hokimeccset játszottunk, természetesen sajnálom, hogy nem sikerült pontot szereznünk. Ennyi előnyből legalább kettőt be kell lőni ahhoz, hogy az ilyen szoros meccseken győzni tudjunk.

Ami pedig a folytatást illeti: a pénteki (Csíkszereda) és vasárnapi (MAC) hazai MOL Liga meccsek előtt szerdán, 18 órától Magyar Kupa meccs vár az Acélbikákra. Az ellenfél a szlovák harmadosztályban szereplő Hokiklub Budapest lesz, amely a kupasorozatban három forduló után azonos pontszámmal áll a dunaújvárosiakkal a tabellán. Mindkét gárda három pontot szerzett eddig. A kiírás szerint a nevező nyolc együttes egy kört játszik egymással, majd az első négy helyezett jut be az elődöntőbe. Lee Gilbert, a DAB vezetőedzője azt mondta, mivel megterhelő hét elé néznek, ezért nem taktikáznak, minden meccsen teljes csapattal állnak ki.

1. DVTK 20 14 2 1 3 74-34 47

2. MAC 20 13 2 2 3 86-41 45

3. UTE 20 13 1 1 5 72-54 42

4. Brassó 22 10 4 0 8 80-62 38

5. Dunaújváros 20 10 1 2 7 75-57 34

6. Debrecen 19 9 1 1 8 74-57 30

7. FTC 20 8 0 4 8 64-82 28

8. Fehérvár 21 4 5 5 7 59-74 27