Dunaújváros - Ahogy vártuk, telt ház fogadta a világ egyik legjobb női kézilabdacsapatát, a Győri Audi ETO gárdáját és a Dunaújvárosi Kohász összecsapását.

Jankó Árpád

D. Kohász - Győri Audi ETO
25-33 (14-17)

Dunaújváros Sportcsarnok, 990 néző. Vezette. Bíró A., Kiss O.

D. Kohász: Oguntoye - Dávid-Azari 1, Kovács 8 (3), Szalai 5, Cifra 1, Micijevic 1, Rácz-Vincze 1. Csere: Csapó )kapus), Takács D., Klujber, Hornyák, Molnár, Termány 5, Karnik 3. Edző: Zdravko Zovko.

Győr: Grimsbö - Orbán 3, Groot 3, Broch 4, Amorim 6, Görbicz 1 (1), Hársfalvi. Csere: Kiss (kapus), Knedliková 5, Mörk 5, Korsós, Puhalák 1, Tóth 5. Edző: Ambros Martin.

Kiállítás: 2, illetve 8 perc. Héméteresek: 3/3, illetve 1/1.

Jól kezdte a Kohász a mérkőzést, mert hamar 3-1 lett az eredmény. de ennek nem lett folytatása. A Győr hamar kiegyenlített, és fordított az eredményen. Minden dunaújvárosi gólt nagy tapssal fogadadott a hazai publikum, és máris felhangzott az Újváros rigmus. Szélről kapott gólokkal került komolyabb hátrányba a Kohász (6-9), s ekkor időt is kért Zdravko Zovko. Tartotta magát a hazai gárda, mert Dávid-Azari pazar góljával ki is egyenlített (10). Sajnos a védekezés a Kohász csapatában megpuhult, és könnyen dobálta a gólokat a győri gárda. Ráadásul több ziccert is kihagytak a hazaiak. Ami kellemes meglepetést jelentett: Termány Rita erőteljes, bátor, lendületes támadójátéka. (A meccs végéig ötször talált a hálóba.) De még az első félidő utolsó szakaszában járunk. Nemcsak a védekezéssel voltak gondok, de ahogy az már ezzel párosul, a kapusteljesítménnyel is. De a félidőben a 17-14-es győri vezetés a Kohász részére is elfogadható eredménynek számított.

Sajnos a szünet után több sikertelen hazai támadást követően a győriek a megszerzett labdával lerohanták a Kohászt, és 22-17-re módosult az állás. Boch Yvettet beállóban és a jobb szélen Knedlikovát nem sikerült semlegesíteni. A 42. percnél látszott, hogy kezd már olyan magabiztossá válni a sztárcsapat, hogy csak a tisztes eredményért küzdhet a dunaújvárosi együttes. Tanácstalanság, görcsös erőlködés jellemezte a sok hibával tarkított hazai játékot. De változatlanul küzdött mindeki. Ám hiányzott az agresszív védekezés, és a technikai hibák száma nőtt. (Ez pedig figyelmeztető jel lehet a szombati EHF Kupa-mérkőzés előtt.) Az emberelőnyt is elrontotta a Kohász, és a sok tanulságot hozó találkozó végül nyolcgólos vendéggyőzelemmel ért véget. Ami szimpatikus volt még, ahogy a két szurkolótábor a másik csapat játékosait is üdvözölte. Ám ha ennyi hibát elkövet a Kohász Érden...!

Zdravko Zovko: - Rosszul védekeztünk, sokat hibáztunk.

Ambros Martin: Nehéz mérkőzés volt, mert jó csapat a Dunaújváros. A támadójátékunkat dicsérhetem.

1. Győr 7 7 0 0 234-144 14

2. Érd 7 6 1 0 199-164 13

3. DKKA 8 6 0 2 234-192 12

4. FTC 6 4 0 2 187-149 8

5. Vác 6 4 0 2 172-152 8

6. Debrecen 6 3 1 2 168-139 7

7. Siófok 6 3 0 3 164-159 6

8. Fehérvár 6 2 0 4 145-147 4

9. Kisvárda 7 2 0 5 177-204 4

10. M.óvár 6 2 0 4 132-160 4

11. MTK 6 1 1 4 157-196 3