2013.10.20. 17:40

A DPASE beérte a Siófokot

Döntetlent játszott idegenben szombaton a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata Ness Hungary NB II tizedik fordulójában. Az újvárosiak emberhátrányban szereztek igen értékes pontot.

Kisvárda _ Dunaújváros PASE 1- 1 (1 -0)

Kisvárda, 1000 néző. Vezette: LovasLászló (Galán, Viczián).

Kisvárda: Nacsa - Molnár R., Hegedűs T., Oláh D., Tóth Gy. - Üveges (Kapacina a 83. p.), Kornutjak (Horváth L. a 62. p.), Nagy B. Bouard, Pavlov (Miskolczi a 77. p.), Fodor A. Szakmai igazgató: Révész Attila.

Dunaújváros: Milinte - Villám, Burucz, Farkas, Csehi - Szalai (Kocsis Gábor a 81. p.), Lázár Sóron (Galambos a 77. p.), Böőr, Godslove (Perovic a 75. p.) Thiago. Szakmai igazgató: Dobos Barna.

A találkozó tizedik percében vezetést szerzett a hazai együttes. Nagy Bálint végzett el szabadrúgást a bal oldalról, a derékmagasságban belőtt labdáját Bouard fejelte a kapu jobb oldalába (1-0). A harmincötödik percben tíz főre fogyatkozott a dunaújvárosi együttes. Villám szabálytalankodott a félpályán sárga lapot érően, mivel már ebből a kártyából volt neki egy, így villant a piros is. Negyed óra telt el a második félidőből, amikor kiegyenlített a vendégcsapat. Egy jobb oldali szabadrúgást Sóron ívelt középre, a védők röviden szabadítottak föl, így Lázár lőhetett újra, a kaputól tíz méterre Szalai sarokkal beleért a labdába, ami végül a jobb jobb alsó sarokban kötött ki (1- 1).

A dunaújvárosi labdarúgók ezúttal idegenben szereztek egy pontot (Fotó: Ónodi Zoltán)

A mély talajú pályán küzdelmes összecsapást láthattak a nézők. A jó iramú mérkőzésen mindkét kapu előtt több gólhelyzet is adódott, de ezek rendre kimaradtak. Ezzel az egy ponttal a dunaújvárosiak pontszámban beérték az előttük álló Siófok együttesét.

Dobos Barna: - Megérdemelte a csapatom, hogy pontot szerezzen a mai mérkőzésen. Sajnos a mérkőzés jelentős részében emberhátrányban futballoztunk.

Révész Attila: - Hazai pályán egyes játékosaink reakciói nagyon sok esetben indokolatlan pánikot indítanak el a csapatban. Ahhoz, hogy uralni tudjuk a játékot, jóval nagyobb játékerőt képviselő futballistákra lenne szükség.