2008.09.29. 02:29

Öt gól - nem rossz

<strong>Dunaújváros</strong> - Remélem, meglesz ma az első közös sikerünk - mondta a szombati mérkőzés előtt a DFC szakvezetője. Mivel a barcsi gárda a sereghajtó, győzelemre volt esélyes a hazai gárda.

DFC: Kálmán - Facskó B., Scott, Pénzes, Facskó J. - Nagy A., Micskó - Fröhlich (Stocker a 82. p.), Heffler N. (Drozdik a 65. p.), Nagy I. (Marquez a 77. p.) - Simpson. Edző: Nagy Tibor.

Barcs: Kuczkó - Stilet, Dr. Matus, Kőkuti, Pókos - Ferenczi, Horváth (Iván a 65. p.) - Tolnai (Kollega a 72. p.), Tahirovic, Kordé - Németh Zs. (Eszlányi az 56.p.) Edző: Tulok István.

Két figyelmeztető vendéghelyzettel kezdődött a találkozó. Mindkettőt a magas Németh hagyta ki, de azután a hazaiak irányították a játékot. S ez gólt is eredményezett. A hazai szabadrúgást még hárította a vendégvédelem, de a kipattanó labdát Nagy István kapásból meglőtte, és az ügyetlenkedő Kuczkó kapus keze mellett a háloba jutott (1-0). Simpson őrjítette meg a barcsi védőket, de hajszállal rosszul célzott. A félidő végére valamelyest feljött a vendégcsapat.

Fordulás után a DFC csatára, Simpson erőszakosan labdát szerzett Dr. Matustól, középre gurított, és a berobbanó Heffler a hálóba bombázott (2-0). Jött a harmadik: Fröhlich lőtt kapura, természetesen Dave átadása után, Kuckó öklözött balszerencséjére Nagy István elé, aki a léc alá vágta a labdát (3-0). Ekkor a 70. percnél tartottunk. Három perc múlva hazai szögletből ívelt középre Nagy I., Pénzes pedig szép fejessel betalált (4-0). Végül a nagyszerűen futballozó Simpson, aki addig nem tudott gólt lőni, örülhetett. Matus dr. vágta fel, és a büntetőt ő értékesítette (5-0).

A várt győzelem tehát sikerült, nem várt nagy arányban. Motiváltan, veszélyesen támadott, a védekezésre is koncentrálva mattolta a DFC a barcsi gárdát. Minden csapatrészben akadt kiemelkedően futballozó játékos. A védelemben Scott, a középpályán Nagy István, elöl pedig Simpson dicsérhető leginkább. Mindenesetre a hazai vezetőedző, Nagy Tibor szimpatikus nyilatkozata az örömön kívül azt is jelzi, hogy még az út elején tart az erősen átalakított együttes.

(Szerdán Liga Kupa-meccs lesz Zalaegerszegen.)