Sport

2008.09.04. 02:29

Időarányosan teljesítettek

Dunaújváros (ga) - Dunaújváros önkormányzata és az Egy Darab Gyepért Alapítvány között létrejött szerződésben foglaltak időarányos teljesítését ellenőrizték tegnap az önkormányzat képviselői.

nincs nev

A Panoráma úton a volt Barátság Általános Iskola sportpályáján működik jelenleg az Egy Darab Gyepért Alapítvány, amely a gyermeklabdarúgást karolta fel a városban. Az alapítvány húszéves bérleti szerződést kötött a helyi önkormányzattal a terület használatára vonatkozóan. A megállapodásban a felek rögzítetették, hogy az első öt év bérleti díját nem kell az alapítványnak az önkormányzat részére megfizetni, de ebben az összegben köteles fejlesztéseket végrehajtani a területen. Ennek az időarányos teljesítésének ellenőrzése történt meg tegnap, amelyen az alapítványt Szellák Sándor, a kuratóriumi elnöke képviselte.

- A már meglévő műfüves pálya mellett kialakítottunk három kisméretű füves pályát automata öntözőrendszerrel. Elhelyeztük a pályák világításához szükséges vezetékhálózatot. Felújítottunk három darab öltözőt, egy edzői szobát a hozzájuk tartozó vizesblokkal együtt, valamint a portát és egy szertárt. Tervezzük még a közeli jövőben egy öltöző és egy közösségi helyiség kialakítását. A műfüves pálya téli időszakra történő befedésére már két évvel ezelőtt megvásároltuk a légsátrat és a hozzá tartozó gépészetet, de hiába adtuk be egy éve az önkormányzathoz az engedélyhez szükséges papírokat, eddig nem kaptunk érdemi választ.

A felvetett problémával kacsolatban megkerestük városunk főépítészét Szabó Imrét, aki a következőt tudta elmondani:

- Az érvényben lévő jogszabályok szerint a kérdéses területen épületre építési engedélyt kiadni nem lehet. A jelenlegi építési törvény szerint a sátor is épületnek számít, ha huzamos ideig emberek tartózkodnak benne. A terület státuszának megmásításához a helyi önkormányzati rendelet változtatására lenne szükség.

- A már meglévő műfüves pálya mellett kialakítottunk három kisméretű füves pályát automata öntözőrendszerrel. Elhelyeztük a pályák világításához szükséges vezetékhálózatot. Felújítottunk három darab öltözőt, egy edzői szobát a hozzájuk tartozó vizesblokkal együtt, valamint a portát és egy szertárt. Tervezzük még a közeli jövőben egy öltöző és egy közösségi helyiség kialakítását. A műfüves pálya téli időszakra történő befedésére már két évvel ezelőtt megvásároltuk a légsátrat és a hozzá tartozó gépészetet, de hiába adtuk be egy éve az önkormányzathoz az engedélyhez szükséges papírokat, eddig nem kaptunk érdemi választ.

A felvetett problémával kacsolatban megkerestük városunk főépítészét Szabó Imrét, aki a következőt tudta elmondani:

- Az érvényben lévő jogszabályok szerint a kérdéses területen épületre építési engedélyt kiadni nem lehet. A jelenlegi építési törvény szerint a sátor is épületnek számít, ha huzamos ideig emberek tartózkodnak benne. A terület státuszának megmásításához a helyi önkormányzati rendelet változtatására lenne szükség.

- A már meglévő műfüves pálya mellett kialakítottunk három kisméretű füves pályát automata öntözőrendszerrel. Elhelyeztük a pályák világításához szükséges vezetékhálózatot. Felújítottunk három darab öltözőt, egy edzői szobát a hozzájuk tartozó vizesblokkal együtt, valamint a portát és egy szertárt. Tervezzük még a közeli jövőben egy öltöző és egy közösségi helyiség kialakítását. A műfüves pálya téli időszakra történő befedésére már két évvel ezelőtt megvásároltuk a légsátrat és a hozzá tartozó gépészetet, de hiába adtuk be egy éve az önkormányzathoz az engedélyhez szükséges papírokat, eddig nem kaptunk érdemi választ.

A felvetett problémával kacsolatban megkerestük városunk főépítészét Szabó Imrét, aki a következőt tudta elmondani:

- Az érvényben lévő jogszabályok szerint a kérdéses területen épületre építési engedélyt kiadni nem lehet. A jelenlegi építési törvény szerint a sátor is épületnek számít, ha huzamos ideig emberek tartózkodnak benne. A terület státuszának megmásításához a helyi önkormányzati rendelet változtatására lenne szükség.

A felvetett problémával kacsolatban megkerestük városunk főépítészét Szabó Imrét, aki a következőt tudta elmondani:

- Az érvényben lévő jogszabályok szerint a kérdéses területen épületre építési engedélyt kiadni nem lehet. A jelenlegi építési törvény szerint a sátor is épületnek számít, ha huzamos ideig emberek tartózkodnak benne. A terület státuszának megmásításához a helyi önkormányzati rendelet változtatására lenne szükség.

A felvetett problémával kacsolatban megkerestük városunk főépítészét Szabó Imrét, aki a következőt tudta elmondani:

- Az érvényben lévő jogszabályok szerint a kérdéses területen épületre építési engedélyt kiadni nem lehet. A jelenlegi építési törvény szerint a sátor is épületnek számít, ha huzamos ideig emberek tartózkodnak benne. A terület státuszának megmásításához a helyi önkormányzati rendelet változtatására lenne szükség.

- Az érvényben lévő jogszabályok szerint a kérdéses területen épületre építési engedélyt kiadni nem lehet. A jelenlegi építési törvény szerint a sátor is épületnek számít, ha huzamos ideig emberek tartózkodnak benne. A terület státuszának megmásításához a helyi önkormányzati rendelet változtatására lenne szükség.

- Az érvényben lévő jogszabályok szerint a kérdéses területen épületre építési engedélyt kiadni nem lehet. A jelenlegi építési törvény szerint a sátor is épületnek számít, ha huzamos ideig emberek tartózkodnak benne. A terület státuszának megmásításához a helyi önkormányzati rendelet változtatására lenne szükség.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!