2008.09.15. 02:28

Idegenben is hengereltek

Mezőkövesd - A bajnokság második mérkőzését idegenben játszotta a Dunaferr SE férfikézilabda-együttese szombaton este. A dunaújvárosiak ezúttal is magabiztos győzelmet arattak.

duol.hu

Mezőkövesd - Dunaferr SE 19-31 (10-16)Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Serfőző, Dudás.

Mezőkövesd: Szabó P. - Juhász 1, FEKETE 7/2, Milicsevics 1, Padla 1, Fülöp 2. Csere: Tóth (kapus), Papic 2, Bécsi 1, Bajorhegyi, Nyeste 1, Molnár 2. Játékos-edző: Rosta István.

Dunaferr: MIKLER - Törő 8/2, NAGY 5, Zubai Sz. 2, Sándor 1, GREBENÁR 5, Miss 3. Csere: STOCHL (k.), Zubai G. 3, Kemény, Rosta, Szalafai 2, Bakos 1, Bajusz 1. Vezetőedző: Kolics János.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 7/2, ill. 2/2.

A Dunaferr állva hagyta a hazai csapatot a kezdés után, szinte minden percben gólt szerzett a társaság - miközben egyet sem kapott - a hatodik percben már 5-0 volt a mieink előnye. Negyed óra elteltével a vendégek kilenc találatára mindössze kettő érkezett - a fiúk már tulajdonképpen ekkor eldöntötték a mérkőzést. A folytatásban is a Dunaferr lerohanásai és tempós játéka volt a jellemző, ami mellé a két hálőőr remekbe szabott védései - köztük több büntető - társultak. A lefújás után nem véletlenül dicsérte meg őket külön is Kolics János mester.

A bajnokságban megszületett az első figyelemreméltó eredmény, hiszen a Csurgó egy góllal nyert odahaza a Debrecen ellen. A Veszprém simán múlta felül a Százhalombattát, míg a Szegednek továbbra sem úgy megy a szekere, mint azt szeretnék a gárda háza táján. A Magyar Kupa győztes Pick a Kecskemét otthonában csak 30-25-re tudott diadalmaskodni. Matics edző nem véletlenül mondta: továbbra is szenvedünk.