2008.05.10. 02:29

Megvan az ezüst

Dunaújváros (ja)

Jankó Árpád

Ezt a győzelmet pedig egy harcos, kellemetlen csapat, az év meglepetés-együttese, a Derecske igyekezett megnehezíteni. Utólag elmondhatjuk, ez sikerült is neki.

Dunaferr - Taitavill Derecske 34-27 (16-12)Dunaferr Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Medve R., Tóth I.

Dunaferr: UNGUREANU - Lovász 4, Laluska 2, Ferling 3, Balogh 2, Pigniczki 2, VINCZE 5. Csere: KNEZOVICS (kapus), Tilinger, Sopronyi 1, Borbás 3, Berta 2, MÖRTEL 10 (3). Edző: Imre Vilmos.

Derecske: Lajtos - Flaskova, PÁDÁR M. 6, Sütő 3 (2), KUDOR 3, Kocsik, Szabados 3. Csere: Király, Kolsofszki (kapusok), Szűcs 1, Kereki 2, GULYÁS 6, Szamosi L., Szamosi A. 3 (1). Edző: Köstner Vilmos.

Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3, illetve 4/3.

Imre Vilmos a mérkőzés előtt annyit mondott: Nyitva van az ezüst kapu, szeretnénk belépni rajta. A másik mester pedig abban bízott, hogy a modern, gyors kézilabdát játszó Dunaferr csapatával felveszik a versenyt lányai.

Így is történt, mivel csak a 19. perc környékén tudott a Dunaferr valamelyest elszakadni az ellenfelétől. A Derecske is sokat futó, keményen kézilabdázó, gyors csapat, és csak négy gólt engedélyezett a hazaiaknak a félidő végére.

Fordulást követően kapust cserélt Imre Vilmos, sőt, a napokig lázas Borbás Rita is játékra jelentkezett. A második félidő elején sorozatban hagyta ki ziccereit a Dunaferr. A támadások végén elügyetlenkedték a helyzeteket, majd belelendült Mörtel Renáta. Hatalmas gólokat dobott. Ám így is feljött két gólra a derecskei gárda. A reményei azonban elszálltak, mert a hazaiak rákapcsoltak, és megint kialakult egy biztonságos különbség. Az ezüst kapun tehát beléptek Ferlingék. Az érmek majd jövő pénteken a hazai, Vasas elleni mérkőzésen kerülnek nyakba.

Imre Vilmos: - A szezon elején dobogóról álmodtunk. Megvan. Köszönet mindazoknak, akik a második helyhez hozzátettek valamit.

Köstner Vilmos: - Nagyon jól küzdöttünk. Csak a hajrában lett nagyobb különbség a hazaiak javára.